SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Vekil Aygun’dan Muhtarlara Tebligat Müjdesi

Vekil Aygun’dan Muhtarlara Tebligat Müjdesi
Bu haber 03 Eylül 2021 - 11:05 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Muhtarlar ile görüşen CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, eleştirilere kulak verdi:

Aygun, tebligat yoğunluğu nedeniyle iş yapamaz hale gelen muhtarların bu yüküne son veren yasa teklifini; TBMM Başkanlığı’na sundu.

Buna göre adresinde bulunamayan kişinin tebliğ evrakı, evrakı getiren PTT memurunun çalıştığı şubeye götürülecek. Evraklar, muhtarlara bırakılmayacak

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Ağustos ayında görüştüğü ve tebligat yoğunluğu nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini söyleyen muhtarların taleplerine yanıt verdi. Tebligatların muhtarlara teslim edilmesine son veren bir yasa teklifi hazırlayarak TBMM Başkanlığı’na sunan Aygun, “Yasa teklifim ile bu sorumluluk artık PTT görevlisinde olacak. Adresinde bulunamayan kişinin evrakı, PTT görevlisi tarafından görev yaptığı şubeye getirilecek. Böylece muhtarlarımız; hem vatandaşlarımız ile karşı karşıya gelmeyecek hem de asli işlerini yapmak için daha çok zamana sahip olacak” dedi.

Aygun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve CHP örgütleriyle Ağustos ayında Tekirdağ’daki tüm muhtarlarla görüştüklerini anımsattı. Muhtarların burada tebligat yükünden şikâyet ettiğini anlatan Aygun, “Ben de bu eleştirilere kulak verdim. Bir yasa teklifi hazırlayarak TBMM Başkanlığı’na sundum. 7201 sayılı Tebligat Kanunu’nun 21. maddesini değiştirerek, muhtarların tebligat alma zorunluluğunu kaldırdım” diye konuştu.

TRAFİK CEZALARI, İCRA DAVALARI TEBLİGATLARI

Mevcut Kanun’a göre tebligat yapılacak kişinin adreste bulunamaması halinde ilgili evrakın muhtarlara teslim edildiğini anımsatan Aygun, “Trafik cezaları, dava, icra ve borç tebligatları nedeniyle büyük baskı altında olan muhtarlarımız çoğu kez vatandaşla da karşı karşıya kalmaktadır. Tebligatlarının muhtarlığa bırakıldığından haberi olmayan kimi vatandaşlar, önemli evrakların süresi geçtiği için yeni cezalarla karşılaşmakta, bu olumsuz tablodan muhtarları sorumlu tutmaktadır. Muhtarlarımız bir yandan artan iş yükleri bir yandan da vatandaşın bu tepkisi yüzünden büyük sıkıntı çekmektedir” diye konuştu.

 

Aygun, yasa teklifinde vatandaş ile muhtarı karşı karşıya bırakan bu duruma son verdiğini söyledi. Tebligatların muhtarlara bırakılması uygulamasına son verdiğini vurgulayarak, “İlgili kişi adresinde bulunamazsa, bu tebligat PTT memurunun görev yaptığı PTT şubesine getirilecek. Böylece muhtarlar bu yükten kurtulacak ve vatandaşın tepkisine maruz kalmayacak” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA