SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Vatan Partisi açıklaması

Vatan Partisi açıklaması
Bu haber 10 Kasım 2016 - 21:24 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.
eğerli Basın Mensupları;
Hepinizi saygı ile selamlıyorum. Hoşgeldiniz
Bugün Kurtuluş savaşımızın önderi, Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde minnet ve saygı ile anıyoruz. Biz 10 Kasım’ları yas değil, mücadele günü olarak kabul ediyoruz.
10 Kasım, Ülkemizin bağımsızlığına kast eden emperyalizm ve uşaklarına karşı mücadele günüdür.
10 Kasım, Ortaçağ karanlığına, feodalizme ve yobaz terörüne karşı mücadele günüdür.
10 Kasım, Cumhuriyet yıkıcılarına karşı mücadele günüdür.
TSK’nın “Ordu-Millet el ele” şiarıyla düzenlemiş olduğu Atamızı anma etkinliğini anlamlı buluyoruz. Milletimizin buna ihtiyacı olduğunu, yerinde verilmiş bir karar olduğunu düşünüyoruz. Bu kararı alanları kutluyoruz.
VATANI SAVUNUYOR, TÜRKİYE CEPHESİNDE BULUŞUYORUZ.
Değerli basın mensupları;
Son dönemlerde ülkemiz gündemini oluşturan bazı meselelerde partimizin düşüncelerini sizinle paylaşmak istiyorum.
Parti olarak gerek programımızda ve gerekse Ergenekon mahkemelerinde verdiğimiz savunmalarda emperyalizm güdümlü bölücü terör örgütü ile mücadelenin devlet gücü kullanılarak sürdürülmesi gerektiğini savunmuş, açılımlarla bölücülüğe prim verildiğini ve ülkemizin bölünmeye doğru gittiğini belirtmiştik. Yaklaşık bir yıl önce bölücü terör örgütünün yasal partisi olan BDP’nin kapatılması istemi ile Yargıtay Cumhuriyet Baş Savcılığına hazırladığımız bir dosya ile başvurmuştuk.
Gerçek şudur. BDP, PKK terör örgütünün yasal partisidir. Hendeklere gömülen ABD’nin kara gücüne yasallık statüsü verilemez. Terör örgütünün yasal partisi olmaz. 24 Temmuz 2015 tarihinde başlayan bölücü terörle mücadelede onlarca şehit verdik. Biliyoruz ki Diyarbakır’ da bölgesel meclis kurarak özerklik ilanında bulunanlar yasallık maskesinin arkasına saklanamazlar. Yine Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) adı altında kazandıkları belediyelerin imkanlarını kullanarak hendekler kazılmasında görev almışlardır. “Biz sırtımızı YPG’ ye YPJ’ye dayıyoruz” deme küstahlığında bulunmuşlardır. Kimdir bu örgütler!.. ABD’nin kara gücüm dediği Suriye’nin bağımsızlığını tehdit eden ikinci İsrail’in kurulması için kullanılan örgütlerdir bunlar. Buradan yineliyoruz. PKK’nın yasal partisi olan BDP derhal kapatılmalıdır. Bölücü teröre yasallık sağlanamaz, meclisin kapısı açılamaz.
Değerli Basın Mensupları;
Faşizme karşı birleşik cephe emperyalizmin taşeronları ile kurulamaz. Faşizm emperyalizmden bağımsız düşünülemez. Bugün dünyada emperyalist kutbu ABD temsil etmektedir. ABD ve AB emperyalistleri ile kol kola girerek birleşik cephe kuramazsınız. ABD’nin kara gücüm dediği PKK ve onun yasal partisi olan HDP ve darbeci FETÖ çetesi ile cephe kurulmaz. Olsa olsa vatan düşmanlığında birleşmiş olursun. Buradan CHP ve onun yerel örgütlerini uyarıyoruz. Türkiye cephesinde, vatan cephesinde yerinizi alınız.
Bugün BDP ile dayanışma mesajı yayımlayanlar Türkiye karşıtı cephede yerini almaktadırlar. Milletvekillerinin tutuklanmasını demokrasiye indirilmiş darbe olarak göstermektedirler. Hiç kimse suç işleme özgürlüğüne sahip değildir. Hele bu vatan hainliği noktasında ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin birliğine yönelik bir suç ise affedilemez.
CUMHURİYET DEĞERLERİNE SAVAŞ AÇANLAR TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMEZ.
AKP 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL çerçevesinde çıkarmış olduğu Kanun Hükmünde kararnameler ile Türkiye’yi yönetemediğini bir kez daha göstermiştir. Harp Okullarının ve Askeri Liselerin kapatılması, Askeri hastanelerin sağlık bakanlığına devredilmesi gibi uygulamalar, bölücü terör ile mücadele eden ve Fırat kalkanı harekatında bulunan askerimizi arkadan hançerlemiş, yalnız bırakmıştır.
Lozan’a savaş açarak ABD’nin bölge planlarında rol kapma arayışında olanlar ülkemizi yönetemez. Bu büyük zaferi küçümseyenler ABD’nin ağızlarına çalacağı bir parmak balın derdine düşmüşlerdir. ABD kaybetmektedir. ABD’nin planlarında rol alanlarda kaybedecektir. Ülkemiz bu yönetim anlayışını daha fazla sırtında taşımayacaktır.
FIRAT KALKANI HAREKATI VATAN SAVAŞININ BİR AYAĞIDIR.
Ordumuz Fırat Kalkanı harekatı ile ABD emperyalizminin Kürt koridoru planını bozguna uğratmıştır. Ülkemiz vatan savaşı vermektedir. PKK terör örgütünü hendeklere gömerek verilen vatan savaşı, Suriye’de koridor planına karşı yürütülen harekatı ile devam etmektedir. Bu harekatın başarısı başta Suriye devleti olmak üzere bölge ülkeleri ile işbirliğinden geçmektedir. Mehmetçiğimizi buradan selamlıyoruz.
Çetin ALABAK
İlçe Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA