SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

VARİSLERİNİZDEN 10 DAKİKADA KURTULMAK MÜMKÜN!

VARİSLERİNİZDEN 10 DAKİKADA KURTULMAK MÜMKÜN!
Bu haber 11 Temmuz 2016 - 12:54 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.

Op. Dr. Mehmet Emin Öner
Hisar Intercontinental Hospital Kalp Damar Cerrahisi Bölümü
Yaz aylarının iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte bacaklarda ağrı ve şişlik sorunu yaratabilen varisler, önlemi alınmadığı takdirde ciddi bir sağlık problemi haline gelebiliyor. Kadınlarda, erkeklere oranla daha sık görülebilen varislerden geliştirilen Variclose yöntemiyle anestezi kullanılmadan, ağrı ve acı hissetmeden 10 dakika içinde kurtulabilmek mümkün!
Hisar Intercontinental Hospital Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Uzmanı Op. Dr. Mehmet Emin Öner, varis tedavisinde uygulanan Variclose yöntemi hakkında bilgi verdi.
Varisler zamanla deride renk değişikliğine neden olabiliyor
Varis, kanın kalbe dönüşümünü sağlayan toplardamarların aşırı basınç ve tıkanıklık sonucu genişleyerek kanı kalbe geri götürme fonksiyonlarını yitirmesi sonucu oluşur. Toplardamarlarda oluşan kapak yetmezliği ve aşırı basınç sonucu bacaklardaki yüzeysel toplardamarlar genişleyerek, uzar ve büklümlü ve yeşil-mavi renkli bir görüntü ile varisler oluşturur. Varisler tedavi edilmediğinde ilerleyerek pıhtı oluşumuna, deride renk değişikliğine ve yaralar oluşmasına neden olabilir.
Yaş faktörüyle birlikte en çok kadınlarda görülüyor
Varis en çok erişkin insanların yüzde 20’si ile 50 yaşını geçen kişilerin yüzde 50’sinde görülmektedir. Yaşı 70’in üzerindeki hastaların yüzde 70 ila 80’inde varis görülme oranı mevcuttur. Kadınlarda topuklu ayakkabı kullanımı ile doğum kontrol hapı kullanımı toplardamarlarda staz ve pıhtı oluşumuna neden olduğu için, varis en sık olarak kadınlarda görülmektedir. Uzun süreli hareketsizlik, normalin üstünde kilolar ve genetik yatkınlık da varis hastalığına hazırlayıcı faktörlerindendir.
Kendinizi sıcaklardan koruyun!
Varis problemi yaşayan kişilerde oluşabilen bacak ağrılarında sıcak ile uygulama yapılması oldukça sakıncalı bir durumdur. Sıcakların artırdığı varis şikayetlerinin neden olduğu ağrılardan kurtulmak için deniz kenarında bacakların kuma gömülüp saatlerce kalması, kaplıcalarda sıcak suda uzun süre bekletmek gibi tercihler varis için tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Bunların yanı sıra uzun süre ayakta sabit kalmak ve topuklu ayakkbı kullanımı bu hastalık için olumsuz yönde etki ederek hastalrın şikayetlerini ve komplikasyonlarını artırabilmektedir.
Anesteziye gerek kalmadan 10 dakika içinde işlem bitiyor
Variclose yöntemi varis ameliyatları için geliştirilmiş en pratik yöntemlerden biridir. Bu sistemin daha önceden kullanılan kapalı ameliyat sistemlerine göre pek çok üstünlüğü bulunmaktadır. Bu sistemde; lazer ve radyofrekans yöntemindeki gibi ısı enerjisi kullanılmadığından doku yanığı, cilt yanığı gibi komplikasyonlar oluşmaz. Bu sistemde tek bir iğne girişi kullanılmaktadır. Bu sayede hastaya işlem sırasında anestezi yapılmasına gerek kalmadan 10 dakika içerisinde işlem gerçekleştirilir. Hastalar günlük rutinlerini bozmadan tedavi olup yaşantılarına geri dönebilirler.

Hastaya tedavide konfor sağlıyor
•Genel ya da spinal anestezi gerektirmez.
•Teknik olarak laser ve radyofrekans sisteminden daha kolay uygulanır.
•Laser ve radyofrekansta oluşan ısıya bağlı deri, sinir hasarı ve uyuşma riskini tamamen ortadan kaldırır.
•Varis tedavisinde mükemmel sonuçlar sağlar.
•Hasta aynı gün işine ve günlük hayatına geri dönebilir.
•Tedavi sonrası deride leke ya da iz bırakmaz.
•Hasta işlem bittikten 30 dakika sonra ayağa kalkabilmektedir.
•Hasta anesteziye maruz kalmadan 10 dakika içinde işlem sona ermektedir.
•İşlem yapılan damar bölgesinde kalıcı olarak sertlik ve germe hissi olmaz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA