SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Uzunköprü’de”Okullar hayat olsun”projesi

Uzunköprü’de”Okullar hayat olsun”projesi
Bu haber 02 Aralık 2013 - 17:33 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

 

Uzunköprü  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçedeki ilk ve orta öğretim okullarında hayata geçirilen “Okullar Hayat Olsun” projesi devam ediyor.

 

 

Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhami Öztürk ,yaptığı açıklamada, projeye ilçe merkezindeki tüm okullar ile Çöpköy Mahallesi ile Kırcasalih beldesinde bulunan 50ye yakın okulun katıldığını belirtti.

 

Proje kapsamında okullarda hızlı ve etkin okuma, satranç, voleybol gibi 43’e yakın kursun açıldığını ifade eden Öztürk,projenin temel amacının okulların, velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân veren yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesi olduğunu vurguladı.

 

Öztürk,şunları kaydetti:” Okullarımızla ortaklaşa olarak hayata geçirdiğimiz proje kapsamında açılan kurslarımız ile okul-aile ilişkisi ve ailelerinin okula aidiyetlerinin güçlendirilmesini amaçlıyoruz. Halkın artan mesleki, sosyal ve kültürel hizmet talebinin karşılanması, hayat boyu öğrenmenin yaygınlaştırılması, belediyelerin okul bina ve bahçelerini okul saatleri dışında kullanarak hizmet üretmeyi hedefliyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA