Uzunköprü’ de 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hafta başından itibaren başlayacak kutlamalarda Uzunköprü Belediyesi’nin davetlisi olarak beş farklı ülkeden yaklaşık 170 kişilik çocuk grubu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya Çocuklarına hediye ettiği bu özel günü kutlamak üzere 22 Nisan 2013 Pazartesi günü ilçemizde olacak.

22 Nisan 2013 Pazartesi günü saat 11.00’da Kaymakam Uğur KOLSUZ’u makamında ziyaret edecek olan grup ardından saat 11.30’da Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN’i ziyaret edecekler.

Yine aynı gün saat 13.00’te Gazi Caddesi üzerinden kortej yürüyüşü yapacak olan grup, 13.30’da Adalet Meydanında gösteriler için hazır bulunacak. Saat 14.00 ile 16.00 arasında Adalet Meydanında Uzunköprü’lü tüm öğrencilerin katılımı ile festival havasında çocuk şenliği gerçekleşecek. Uzunköprü’den Demokrasi İlkokulu Türkiye’yi temsil edeceği şenlikte, Romanya, Macaristan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Ukrayna’dan 170 kişilik halk dansları çocuk grupları gösterilerini sergileyecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan İŞBİLEN; “Yarınlarımıza güvenle bakmamızı sağlayan çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir dizi etkinlik gerçekleştirmek istedik. 5 farklı ülkenin çocuklarını bir araya getirerek, Adalet Meydanında gerçekleşecek dans gösterileri ile çocuklarımıza unutulmaz bir gün yaşatacağız. Uzunköprü’de yaşayan tüm çocuklarımızı, aileleri ile birlikte 22 Nisan 2013 Pazartesi günü saat 14.00’te Adalet Meydanı’na bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir