SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

UZMAN HEKİM AÇIĞI VAR

UZMAN HEKİM AÇIĞI VAR
Bu haber 04 Ağustos 2013 - 13:21 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,sağlık alanında  uzman hekim açığı konusunda sıkıntı yaşandığını bildirdi.

Müezzinoğlu,Batı Trakya dönüşünde bir süre dinlendiği Ağadayı Tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke olarak huzurlu bir Ramazan ayının geçirildiğini söyledi.

Ramazan ayı boyunca Balkan ülkelerinde  düzenlenen iftarlarda soydaşlarla bir araya geldiklerini vurgulayan Müezzinoğlu, sağlık alanında hekim açığı bulunduğunu belirtti.

Bu süreçte sağlık çalışanlarından fedakarlık beklendiğini aktaran Müezzinoğlu,şöyle devam etti.:”.İnşallah  bir iki yılı atlatırsak,   daha önce aldığımız fazla kontenjanlar hekim açımızı yavaş yavaş kapatmaya başlayacak. Bu 2 yıl içinde de hekimlerimizden daha çok fedakarlık istiyoruz. Sağlık çalışanlarımızdan daha çok fedakarlık istiyoruz.Hemşire arkadaşlardan daha çok fedakarlık istiyoruz.İnşallah elbirliği ile gönül birliği ile bu sıkıntılı süreci atlatacağız.”

Son yıllarda sağlık çalışanlarına karşı uygulanan  şiddet olaylarına da değinen Müezzinoğlu,sağlık çalışanlarına 75 milyonun sahip çıkmasını ve bunlara şiddet uygulayanlara karşı vatandaşların tavır koymalarını beklediğini  vurguladı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA