SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Ülkemizde en çok konutu Irak vatandaşları aldı

Ülkemizde en çok konutu Irak vatandaşları aldı
Bu haber 11 Şubat 2016 - 15:17 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

2015 yılında yabancılara 22 991 konut satıldı. Yabancılara yapılan satışlarda ilk sırayı 4 228 konut ile Iraklılar aldı. Suudi Arabistan vatandaşları 2 704 konut ile ikinci sırada yer aldı. Bunu sırasıyla Kuveyt  (2 130), Rusya Federasyonu  (2 036) ve İngiltere (1 054) vatandaşları izledi. Iraklılar, yaklaşık %70’i İstanbul, Yalova, Antalya ve Sakarya olmak üzere 44 ilde konut satın aldı.

Suudi Arabistanlılar İstanbul’u Kuveytliler Bursa’yı tercih etti

Suudi Arabistan vatandaşları, yaklaşık yarısı İstanbul’da olmak üzere Trabzon, Yalova ve Bursa’dan konut sahibi oldu. Kuveytliler ise yaklaşık %40’ı Bursa olmak üzere İstanbul, Aydın, Sakarya ve Kocaeli olmak üzere 15 ilde konut satın aldı.

Rusya Federasyonu vatandaşlarının tercihi Antalya oldu

Rusya Federasyonu vatandaşları, %75,2’si Antalya’da olmak üzere İstanbul, Mersin ve Muğla dahil  19 ilimizde konut sahibi oldu. İngiliz vatandaşları, %85,8’i Muğla, Aydın ve Antalya’da olmak üzere 16 ilden konut satın aldı.

Yabancılar en çok İstanbul’dan konut aldı

Yabancılara yapılan satışların %93,5’i 10 ilde gerçekleşti. Yabancıların en çok konut aldığı il 7 493 konut ile İstanbul oldu. İstanbul’da en çok konutu Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt ve Afganistan vatandaşları aldı.

İstanbul’u 6 072 konut satışı ile Antalya izledi. Antalya’da en fazla konutu Rusya Federasyonu, Irak, Ukrayna ve Almanya vatandaşları satın aldı. Bursa 1_501 konut satışı ile üçüncü sırada yer aldı. Bursa’da konutların yaklaşık yarısı Kuveyt vatandaşları tarafından satın alınırken, bunu Suudi Arabistan, Irak ve Rusya Federasyonu vatandaşları izledi. 1 425 konut satışı ile yabancılara konut satışında dördüncü sırada olan Yalova ise Irak, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları tarafından tercih edildi. Beşinci sırada yer alan Aydın’da ise başta İngilizler olmak üzere Kuveyt, Almanya, İrlanda ve Belçika vatandaşları konut satın aldı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA