SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TYBB’nin Gazetecilik Vefa Ödüllerinin ilki Enez’de gerçekleştirildi

TYBB’nin Gazetecilik Vefa Ödüllerinin ilki Enez’de gerçekleştirildi
Bu haber 01 Kasım 2022 - 14:28 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Türkiye Yerel Basın Birliği (TYBB) Edirne Şubesi ve Enez Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirin Gazetecilik Vefa Ödülleri 30 Ekim Pazar günü Enez’de gerçekleştirildi.

Saat 14.00’te Enez Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene Enez Belediye Başkan Vekili Mustafa Çayır,TürkiyeYerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Gökhan Tuzladan ve Orçun Oğuz ile Enezli Merhum Gazetecilerden İbrahim Bitikli’nin oğlu Yalçın Bitikli, Tuncay Çekver’in eşi Fethiye Çekver, Coşkun Erkılıç’ın eşi Müşerref Erkılıç ve Ulaş Demiray katıldı.

TYBB Şube Üyesi Arzu Dağ’ın sunduğu program Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve basın şehitleri arasında saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Daha sonra törende ilk olarak konuşan TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, bu tören için yönetim kurulu olarak büyük bir uğraş içinde olduklarını belirterek “Gazetecilik Vefa Ödülleri için uzun süreden beri meşakkatli bir çalışma sürdürüyoruz.. Bu anlamda tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu ödül töreninin ilk olarak Enez’de olması benim için çok anlamlı. Ben 2001-2004 tarihleri arasında Enez Belediyesi Basın Sorumlusu olarak 3 yıl süre ile çalıştım.Bu süreç içerisinde merhum İbrahim Bitikli, Tuncay Çekver ve Coşkun Erkılıç ile çok güzel bir dostluğumuz vardı ve onlarla birlikte çok güzel günler yaşadık. Bugün onları buradan bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Biliyorum ki onlar şimdi mutlaka bizleri bir yerlerden izliyorlar ve aslında aramızdalar. Ulaş Demiray ile sonradan tanıştık ama kendisi de yazdığı yazılarla bugünlerde Enez’in sorunlarını gündeme getirerek yol bulunması konusunda yol göstermeye çalışıyor. Bu arada TYBB Edirne Şubesi olarak bu ödül törenlerini ilçelerimizde ve 2023 yılında da Edirne’de yapacağımız törenle sonlandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Edirne il ve ilçelerinde basına hizmet eden vefat etmiş gazeteciler ile hala hayatta olan gazetecileri de halkımıza tanıtmak için bir Edirne Basın kitabı basmayı hedefliyoruz. Bu anlamda törenlerle bu gazetecilerin de ailelerinden özgeçmiş ve fotoğraflarını toplamayı hedefliyoruz. Bu ödül törenleri ilçelerde Edirne’de yerel iktidarda olan belediyelerimiz ile gerçekleştireceğiz. Bu anlamda belediyelerle ilgili görüşmelerimize ağırlık vereceğiz. Bugünkü tören için bizlere destek veren Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç ile bugün aramızda olan Enez Belediye Başkan Vekili ve benim Enez Belediyesi’nde çalıştığım dönemde mesai arkadaşım olan Mustafa Çayır’a da teşekkür ediyorum” dedi.

Demir’den sonra söz alan Enez Belediye Başkan Vekili Mustafa Çayır da böyle anlamlı bir töreni orgazine eden TYBB Edirne Şubesi’ne teşekkür ederek “Enez’e hizmet etmiş ve hayatını kaybeden gazeteci büyüklerimize vefa gösterilmesine biz e Enez Belediyesi olarak destek verdik.” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Ulaş Demiray’a plaketi TYBB Edirne Şube Başkan Yardımcısı Gökhan Tuzladan, tarafından takdim edildi.

Tuzladan usta gazeteci Ulaş Demiray’ın Enez ile ilgili önemli konuları dile getirdiğini belirterek “Plaketinizi takdim etmek beni çok mutlu etti. Merhum gazetecilerimiz ile ben de Erdoğan Demir başkanımız gibi birlikte çalışma fırsatı bulmuştum” dedi

Demiray, kendisini hiç bir zaman gazeteci olarak görmediğini belirterek “Yaptığımız işlerle insanların bu ünvanı vermeleri çok önemlidir. Ben de bugün TYBB Edirne Şubesi tarafından gazeteci sayılarak ödüllendirildim ve onurlandırıldım. Bunun için çok

mutluyum, bu ödül organizasyonunu düşüne TYBB Edirne Şubesi Yönetimine teşekkür ederim” dedi.

Merhum Coşkun Erkılıç’ın plaketi TYBB Edirne Başkan Yardımcısı Orçun Oğuz tarafından eşi Müşerref Erkılıç’a takdim edildi.

Oğuz, “Genç bir gazeteci olarak gazeteci büyüklerimiz Erdoğan Demir ve Gökhan Tuzladan ile aynı yönetimde görev yapmak bizlere çok büyük tecrübeler kazandırıyor. Bugün de merhum Coşkun ağabeyimizin plaketini eşine takdim etmek beni onurlandırdı. Erdoğan başkanımın heyecanı şube yönetici olduktan sonra daha iyi anlayabiliyorum” diyerek Müşerref Erkılıç’a plaketi takdim etti.

Erkılıç da bu anlamı büyük ödül için TYBB Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Daha sonra merhum Tuncay Çekver’in plaketi TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir tarafından eşi Fethiye Çekver’e takdim edildi.

Demir , “Keşke bu plaketi sağ olsaydı da şimdi Tuncay ağbimize takdim edebilseydik. Bunu çok isterdim ” diyerek plaketi Fethiye Çekver’e takdim etti.

Çekver’de “Tuncay bu tür şeylere çok önem verirdi. Ben inanıyorum ki şimdi o bizleri bir yerlerden izliyor. Bu anlamlı ve vefalı davranış için başta TYBB Başkanı Erdoğan Demir olmak üzere yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

Tören de son olarak İbrahim Bitikli’nin plaketini de Enez Belediye Başkan Vekili Mustafa Çayır oğlu Yalçın Bitikli’ye takdim etti .

Çayır “İbrahim ağbimizin plaketini oğluna takdim etmek benim için bir şans. Kendisini rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Bitiklide yaptığı konuşmada babasının mesleğe nasıl başladığından bahsederek yaşadığı önemli haberler ve dükkanının kabe gibi olmasından bahsetti.

Törenin kapanış konuşmasını yapan Demir de törene katılanlara teşekkür ederek, “Merhum gazetecilerimizin özgeçmişlerini ve fotoğraflarını lüften basacağımız kitap için Enez Belediye Basın Sorumlusu Erdem Açıkalın’a teslim edin. Bu törene katkı sağlayan Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç ve bugün aramızda olan Başkan Vekili Mustafa Çayır’a bir kez daha teşekkür ediyoruz. Başka bir etkinliğimizde inşallah tekrar birlikte olmak üzere hepinize iyi günler diliyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA