SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

 TÜRKİYE’MİZİN KALKINMASINI SAĞLAYACAK PARTİ CHP DİR

 TÜRKİYE’MİZİN KALKINMASINI SAĞLAYACAK PARTİ CHP DİR
Bu haber 29 Kasım 2017 - 20:50 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

Vatanı ve ulusu için insanın sadece can vererek sevgisini göstermesinin yanında ülkesini daha müreffef, huzurlu yaşanması için çok çalışması da gerekmektedir. Günümüze baktığımızda toplum katmanlarının daha rahat bir ortamda yaşayabilmesi için sosyal devlet olmanın gereğini de yerine getirmek gerekmektedir. Tabi bunu da günümüzde sağlayacak olan şu andaki AKP hükümetidir.

Vatandaşların ekonomik ve sosyal durumları ile ilgilenen, onlara asgari bir yaşam düzeyi sağlamaya çalışan, aynı zaman da sosyal güvenliği ve adaleti temin edecek faaliyetlerde bulunması gereken asıl sorumlusu şu an iktidarda olan AKP hükümetidir. Fakat günümüze baktığımızda yazık bu ülkeye diyebiliyorsunuz. Bugüne kadar izlenen, hesabı yapılmayan yanlış dış politikalar sayesinde, hem her yerden dışlanan bir TÜRKİYE haline geldik hemde sorun yaşamadığımız bir tane dahi komşu ülkelerimiz kalmadı. CHP mizin dış politika ile ilgili 1 kasım 2015 seçim bildirgemizde olduğu gibi açık ve nettir. Tüm dünya ülkeleri ile barışık yaşayan, ulusal menfaatlerimiz çerçevesinde ortak paydalarda buluşulan bir ilke üzerine kuruludur.

Sadece dış politika mı AKP hükemetleri en son 2015 1 kasım seçim beyannamelerinde güçlü ekonomi başlığı işlenmişti. Gelin görün ki ne bir sanayicimizin yüzü gülüyor, ne de esnafımızın, hepsi borç batağı içinde fiyat istikrarını güçlendirecek para politikalarının olmaması nedeniyle döviz kurları Türk lirası karşısında son yılların hiç görmediği yüksek rakamları görmektedir.  CHP mizin yine 1 kasım seçim bildirgesinde sunduğu ekonomi ile ilgili söylemleri açık ve nettir.

1- Asgari ücret üzerindeki gelir vergisi kaldırılacak. Asgari ücret 2000 tl olacaktır.

2-Kredi faiz borçları silinecek

3-Her yıl bir milyon kişiye istihdam sağlanacak

4-Emekliye yılda iki kez ikramiye verilecektir.

5-Vergi borcu olmayan kobilere sıfır faizli kredi verilecek

6-Dar gelirliye 270 tl sabit taksitle 70 metrekare ev satışı yapılacaktır

7-Mazot 1,5 tl olacaktır.

8-Aile sigortası gelecek. Hiçbir ailenin geliri 720 tl nin altında olmayacaktır.

9-Taşeron işçisi diye bir kavram olmayacak. Tamamı kadrolu olarak işe başlayacaktır.

CHP nin ilk yüz gün içinde belirlediği ve hayata geçireceği ekonomik programlardı. Şu an görülüyor ki bu ülkenin kalkınmasını sağlayacak parti CHP dir. Ekonomide vergi yükünü azaltmaz, sanayici ve işadamlarının ülkemizde istihdam yaratacak ve üretime yönlendirecek çözümleri sunmazsanız gelinen tablo çok vahim sonuçlar doğuracaktır. Şöyle bir baktığımızda 2000 li yıllarda herşeyiyle kendine yeten bir ülke durumunda iken, şu an samanı dahi dışarıdan ithal eden bir ülke haline gelmiş durumdayız.

 

GÜRAY KOŞAN

CHP KEŞAN İLÇE BAŞKAN ADAYI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA