SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TÜRK VE YUNAN HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI İPSALA’DA

TÜRK VE YUNAN HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI İPSALA’DA
Bu haber 04 Ekim 2013 - 19:47 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

 

Türkiye  ve Yunanistan’da bulunan Hayvan Hakları Federasyonları “4 Ekim Hayvan Hakları Günü”nde İpsala ilçesinde buluştular.

İpsala Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen 2 ülkenin hayvan hakları feferasyonları güç ve gönül birliği yaparak dünyaya hayvan hakları ile ilgili mesajları verdiler

Belediye Başkanı Mehmet   Karagöz,belediye konferans salonu’nda düzenlenen etkinlikte  bugün bir sevginin paylaşıldığını söyledi.

Bölgenin canlılar  ve doğa açısından çok güzel olduğunu ifade eden Karagöz:” Dünyada bir ilk dedik. İki ülkenin İpsala’da buluşması dedik. Bu buluşmayı gerçekleştiren nedir sevgidir. Biz suyun öte yakası, beri yakası sadece bu konuda değil diğer konularda da ortak çalışmalarımız var. Ama bu çalışma hepsinin üstünde bir çalışma ben bu gün sizleri burada İpsala halkı ve İpsala belediyesi olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu etkinliğe gönül vermiş herkese teşekkür ediyorum sonra ki yıllarda da bu etkinliklerin devam etmesini istiyorum.” Dedi.

Türkiye Hayvan  Hakları Federasyonı Başkanı Nesrin Çıtırık’da,iki komşu olan Türkiye ve Yunanistan’da hayvan hakları konusundaki sorunların benzer olduğunu vurgulayarak:”Hayvanlarla bu dünyayı paylaşmak zorundayız.Onlara zulmetmek ve yaşamasını  gasp etmek ve yaşam alanlarını bozup yok etmek  uygar olmaya ve insan olma değerlerine aykırıdır. Onların yaşam alanlarına saygı duyalım ve onları kucaklayalım”

Yunanistan Hayvan Hakları ve Çevre Federasyonu başkanı Zoi Kantou ile Yunanistan Hayvan hakları Federasyonu Başkanı Sofia Teoniki’de yaptıkları açıklamada,arada sınır olduğunu  ama sorunların ayni olduğuna işaret ederek,Türkiye’de Yunanistan’daki hayvan hakları konusunda ortak mücadele için bir araya geldiklerini belirttiler.

Daha sonra konuşmacılar hayvan hakları hakları konusunda sunumlar gerçekleştirdiler.

Türk ve Yunan Hayvan Hakları Federasyonları üyeleri yarında Enez bölgesinde zitaretlerde bulunacaklar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA