SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TÜRK MÜHENDİSLER, BAŞARDI

TÜRK MÜHENDİSLER, BAŞARDI
Bu haber 20 Kasım 2014 - 23:19 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Dayanım ve kavramayı iki kat artırıyor
Türkiye’de ve dünyada ilk olarak Türk mühendis ve teknik elemanlarının geliştirdiği teknoloji ile atıl durumdaki petrol ve petrol türevi değişik atıklara asfaltik özellikler kazandıran ürünler geliştirip üreten Bitümsa, İstanbul Fuar Merkezi’ndeki İnovasyon 2014’te büyük ilgi gördü.
Başta su yalıtım sektörü, asfalt kaplama ve plastik sektöründe kullanılmak üzere sıcak-soğuk dayanımı ve raf ömrünü 2 kat artırıcı ürünler ürettiklerini kaydeden Tamer Çınar, “Ülke ekonomisine katkı sağladığımız gibi çevresel eko sistemine de katkı sağlıyoruz.” dedi.
Türk mühendis ve teknik elemanlarının geliştirdiği teknoloji ile atıl durumdaki petrol ve petrol türevi değişik atıkları değerlendirerek asfaltik özellikler kazandıran ürünler geliştirip üreten Bitümsa, İnovasyon Türkiye 2014 fuarında büyük ilgi gördü.
İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen ve buluş ve icatların sergilendiği İnovasyon fuarına, üniversiteler ve çok sayıda firma katıldı.
Çorlu’daki fabrikalarında tamamen kendi mühendis ve teknik elemanlarının geliştirdiği teknoloji ile atık madeni yağ, petrol ve petrol türevi değişik ürünlere asfaltik özellikler kazandıran ürünler geliştirip üreten Bitümsa, İnovasyon fuarında en çok ilgi gören ürünler arasında yer aldı.
Bitümsa Genel Müdürü Tamer Çınar, yalıtım sektöründe kullanılmak üzere Bitumel, asfalt sektöründe kullanılmak üzere de ve Bitumok adında iki yeni ürün geliştirdiklerini kaydederek, “Bitümel aynı zamanda plastik sektöründe de kullanılıyor ve plastik malzemeyi elastiki hale getirip kırılganlığını önlüyor. Yeni ürünlerimizin sıcak –soğuk dayanımı, kavrama ve elastiki değerleri normal ürünlere göre 2 kat daha fazla. Tüm bu fiziko kimyasal üstünlükte Türkiye’de ve Dünya’da ilk defa geliştirilmiş bir teknoloji ile üretime kazandırdıkları ürünlerin kırılma aralığını -10 ile +60 derece arasından, -35 ila +110 derece arasına çıkardık.” diye konuştu.
Çınar, 1 litre atık yağ ile 3 bin ton suyun niteliksiz hale geldiğine dikkat çekerek, “Dönüşümsel ürünlerimizle ülke ekonomimize katkı sağladığımız gibi çevresel eko sistemine de katkı sağlıyoruz. Bir ilke imza attığımız ürünlerimiz için Türkiye de ilk defa atık ve atık  durumdaki çevreyi kirletici petrol türevi  atıklar için 11 parametre ile kontrol edilen ve kalite stabilitesi sağlanabilen bir TSE kriteri yayımlandı. (TSEK -265). Hedefimiz daha küçük hacimlerle aynı kalite değerlerinde yeni ürünler geliştirmek” dedi.
————————————-

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA