SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TÜRK HAVA KUVVETLERİNİ KİLİS’TE NEDEN KULLANMIYORSUNUZ?

TÜRK HAVA KUVVETLERİNİ KİLİS’TE NEDEN KULLANMIYORSUNUZ?
Bu haber 26 Nisan 2016 - 15:16 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

CHP İzmir Milletvekili ve Dilekçe Komisyonu Üyesi  Dr. Aytun Çıray  Selefi fanatizminin katiller sürüsü dinci  terör örgütü IŞİD’in Kilis’e yönelik kanlı roket saldırıları konusunda Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a sorular yöneltti.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın konuyla ilgili Kilis’te yaptığı açıklamaları eleştiren Aytun Çıray, bu açıklamalarda roketler konusunda IŞİD’in sorumluluğunun adeta küçültüldüğünü ifade etti. Çıray bu tutumu başta Kilisliler olmak üzere Türk Milleti adına kabul edilemez bulduğunu belirterek, “Türkiye  Cumhuriyeti Devleti 93 yıllık tarihinde hiç bu kadar aciz bırakılmamış, hiç bu derece zillet içine düşürülmemişti” dedi.

TÜRK MİLLETİNİ SAVUNMASIZ BIRAKTINIZ 

Ne kadar azılı katil olurlarsa olsunlar bir avuç radikal dinci çapulcuyla Türk Devletinin baş edemez bir pozisyona düşürülmüş olması AKP iktidarlarının sonsuza kadar alnından çıkmayacak bir kara bir lekedir eleştirisinde bulunan Aytun Çıray, “Türk Milleti kendisine bu utancı yaşatanlardan en kısa sürede hesap soracaktır” diye ekledi.  Türkiye Büyük Meclis Başkanlığına Başbakan Yalçın Akdoğan’ın yazılı olarak yanıtlaması için sunduğu yedi soruluk yazılı soru önergesinin temel amacını  “Türk Milletinin nasıl savunmasız bırakıldığını tarihe kayıt düşmek’ olarak açıklayan Çıray, “bu yazılı soru önergesi aynı zamanda mukadder yargılama süreçleri başladığında başvurulacak tutanaklardan birisi olacaktır” dedi.

Türk Ordusunun Ergenekon ve Balyoz adı verilen düzmece davalarda ne kadar yıpratılmış olursa olsun, hâlâ dünyanın en etkili silahlı kuvvetlerinden birisi olduğunun altını çizen Aytun Çıray, bu büyük gücün AKP yüzünden adeta battal hale getirildiğini belirtti. Çıray  bu vahim duruma duyduğu tepkiyi ‘Türk Hava Kuvvetleri IŞİD’ın katillerini bombalarıyla neden kavurmuyor? Hava Kuvvetlerimizin fonksiyonu Türk Yıldızlarının akrobasi gösterilerine indirgendi de haberimiz mi yok?!” cümleleriyle ifade etti.

Aytun Çıray  bu çerçevede Türkiye Büyük Millet Başkanlığı vasıtasıyla Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yanıtlaması için şu soruları yöneltti:

KİLİS’E ROKET DÜŞMÜYOR ATILIYOR

Katil IŞİD çapulcuları roketlerle doğrudan doğruya Kilis’i hedef aldıkları halde neden ısrarla ‘Kilis’e roket atıldı’ değil ‘roket düştü’ ibaresi kullanılmaktadır?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin angajman kuralları çerçevesinde, IŞİD’in roket atışlarına birkaç misliyle cevap verdiği belirtildiğine göre, bu yoğun atışlar, neden IŞİD katillerinin roket saldırılarını önleyememektedir? Bunun sebebi IŞİD’in roket saldırılarını kara atışlarıyla erişilemeyecek bir menzil içinde gerçekleştirmeleri midir?

Katil radikal dinci IŞİD çapulcuları eğer roket atışlarını, Kara Kuvvetlerinde mevcut top vb. yerden ateşlenen silahların menzili dışında gerçekleştiriyorlarsa, güçlü imha kudretine sahip hava kuvvetlerimize onları yok etmek için gereken emir ve talimatları neden vermiyorsunuz?

Bu durum Türk Hava Kuvvetlerini, göklerde akrobasi gösterileri yapan Türk Yıldızları fonksiyonuna indirgeyen ve ondan Türk Milletinin istifade edememesine yol açan Rus Uçağı’nın düşürülmüş olması hadisesinden mi kaynaklanmıştır?

Türk Milletinin güvenliğini sadece Kilis’te değil, 900 kilometrelik Suriye sınır hattı boyunca yer alan bütün yerleşim birimlerinde tehdit eden bu durumu ortadan kaldırmak için, Rusya Cumhuriyeti’nin en yüksek sivil ve askeri yönetim unsurlarıyla temasa geçmeyi düşünüyor musunuz? Size göre Türk Milleti’nin mensuplarının hayatları kendi yanlış dış politikalarınızdan daha mı önemsizdir?

IŞİD katillerinin attıkları roketatarlarda özgür Suriye Ordusu denilen ve aralarında kamuflajlı IŞİD katillerinin de yer aldığına dair delillerin bulunduğu iddia edilen güçlere verdiğiniz açık ve örtülü desteklerin katkısı var mıdır?

Kilis’te sizin tarihi dış politika hatalarınızın kurbanı olarak can veren ve yaralanan vatandaşlarımızın ailelerine en yüksek düzeyden tazminat ödemek için gereken işlemleri başlattınız mı? Hala başlatmadıysanız bütün Kilislilerin size tazminat davası açmasını mı bekliyorsunuz?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA