SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TÜGVA DOĞA KAMPI  GÖKÇETEPE’DE BAŞLADI

TÜGVA DOĞA KAMPI  GÖKÇETEPE’DE BAŞLADI
Bu haber 14 Temmuz 2017 - 16:20 'de eklendi ve 219 kez görüntülendi.

Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan,Gökçetepe’de Türkiye Gençlik Vakfı’nın düzenlediği yaz kampını ziyaret etti.

Gençleri çok daha büyük bir misyonun parçası haline getirmek istediklerini  anlatan Erdoğan,sözlerine şöyle devam etti:”Türkiye Gençlik Vakfı’nın  kurulma amacı bu ülkenin gençlerinin bu ülkenin geleceğini geçmişinden  kopuk değerlerinden kopuk olarak değil geçmişiyle değerleriyle barışık onlarla kuşanarak dünyayı çok iyi tanıyarak bu ülkenin geleceğini kurması için dolayısıyla buralarda ne yapıyoruz işte bir kere dinimizi inancımızı iyi öğreneceğiz. Tarihimizi geçmişimizi iyi öğreneceğiz. Batı özentisi olmayacağız. Bunu öne çıkarmamız lazım. Onun için Türkiye Gençlik Vakfı çalışıyor .Gençlerimizi çok daha büyük bir misyonun parçası haline getirmek için çalışıyor.Sizler de inşallah buralardan sonra Türkiye Gençlik Vakfı’nda görev alırsanız bu misyona hizmet edeceksiniz.”

Erdoğan konuşmasının sonunda kampa katılan öğrencilerle fotoğraf çekildi.

GÖKÇETEPE KAMPI’NA 8 BİN ÖĞRENCİ KATILACAK

Vakıf tarafından düzenlenen kampa katılan gençler, gün boyu bir çok aktiviteye katılmanın yanı sıra dini bilgiler de alıyorlar.

Bu konu ile ilgili şu açıklama yapıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu içerisinde 17 farklı sportif aktivitenin yapılabildiği TÜGVA Doğa Kampı’nda binlerce öğrenci kamp deneyimi yaşıyor.

Lise öğrencileri için düzenlenen kampa, İstanbul’dan başvuran öğrenciler Keşan’daki kamp alanında yerlerini aldı. Saros Körfezi’nin en güzel koylarından Keşan’da yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı’nda düzenlenen kampa, İstanbul’dan 13 bin lise öğrencisi başvurdu. Yaklaşık 8 bin katılımcının seçildiği kampta, 8 dönem süresince liseliler yerlerini alacak. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif becerilerini geliştirecekleri kamp deneyimi, her gencin manevi gelişimine katkı sağlayan önemli bir etkinlik olacaktır. Aileden ayrı kalınarak, sorumluluk alınması, özgüven ve fiziksel gelişimin bir arada yaşandığı bu yaşlar için kamp ve yaz okulu deneyiminin gençler için anlamı büyüktür. Öğrenciler liderlik ve öz yaşam becerilerini geliştirecekler TÜGVA Doğa Kampı çocuklarımızın ve gençlerimizin

 

sadece eğlenmesini sağlayan tatil amaçlı bir kamp organizasyonu olmayıp, onların liderlik, öz yaşam becerileri ve temel dini eğitimlerini alacakları bir çalışmadır. Gençler burada edindikleri dostluklar ve örnek liderlerle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaklar. Gençlerin öğrendiklerini fark etmeden eğlendikleri yerler olan kampta, öğrenciler birçok farklı spor dalında kendilerini geliştirmektedir. 17 farklı etkinlik bir arada İp parkuru, tırmanma duvarı, okçuluk, canlı langırt, balta-bıçak atışı, kampçılık, havalı tüfek, ayak tenisi, haberleşme-telsiz, paintball, mangala, satranç, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, deniz bisikleti ve kano gibi aktivitelerin yanı sıra kampa katılan gençler Kuran-ı Kerim, ilmihal ve siyer gibi temel dini bilgileri de edinecek. Her obaya 3 sorumlu 3 Temmuz’da başlayıp, 25 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek olan TÜGVA Doğa Kampı, beşer günlük 8 dönem halinde gerçekleşmektedir. Her dönemde 900 kadar öğrencinin bulunduğu kampta, öğrenciler 25 kişilik obalar halinde gün içerisinde düzenli olarak aktivite programlarını yapıyorlar. Her obaya spor hocası, bir vakıf sorumlusu ve dini eğitim veren bir hoca olmak üzere toplam 3 sorumlu eşlik etmektedir. Tümüyle ücretsiz olan TÜGVA Doğa Kampı, ülkemizin birçok kentinde 6 Temmuz Perşembe gününden itibaren başladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA