SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TRAKYA’YA PARA YAĞACAK

TRAKYA’YA PARA YAĞACAK
Bu haber 20 Ağustos 2013 - 17:56 'de eklendi ve 477 kez görüntülendi.

Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Başladı

2013 Yılı Programı ile Bölgeye 500 Bin TL Aktarılacak

Trakya’yı yaşamak ve üretmek için arzulanan bölge haline getirme vizyonu ile faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı, destek programları ile bölgeye kaynak aktarmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını ilan eden Ajans bu program vasıtasıyla paydaşlarına 500 bin TL mali destek sağlıyor.

Kurulduğu günden bu yana Mali Destek, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği programları aracılığıyla Trakya’nın kalkınması için bölgeye tamamı karşılıksız olmak üzere yaklaşık 44 milyon TL’lik bir kaynak aktaran TRAKYAKA, yeni bir mali kaynağı daha paydaşlarının hizmetine sunuyor.

Ajans, sosyo-ekonomik gelişmeyi hızlandırabilecek önemli fırsatların değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişme önündeki dar boğazların giderilmesine yönelik tedbirleri ve planlama/araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını ilan etmiş bulunuyor.

Kalkınma ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına ve kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak üzere açılan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı TRAKYAKA paydaşlarının başvurularını bekliyor.

Bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik iş geliştirme merkezleri, teknoloji geliştirme merkezleri, teknoparklar gibi kuruluşların ve bunların tesislerinin kurulması amacıyla yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmalar gibi bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak olan DFD programı kapsamında 500.000 TL mali destek sağlanacağı belirtiliyor.

Öncelikler Neler ve Kimler Başvurabilir?

Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği programın öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor. Mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği DFD Programı çerçevesinde proje başına 25.000 ila 75.000 TL karşılıksız hibe desteği sağlanıyor.

Son Başvuru Tarihini Beklemeyin

31 Aralık 2013 Salı günü saat 18:30’a dek sürecek olan 2013 Yılı DFD Programı başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul ediliyor. Başvuruların sistemden alınan çıktılarının elden veya posta yolu ile son başvuru tarihinden itibaren en geç beş iş günü içerisinde Ajansa teslim edilmesi gerekiyor. DFD kapsamında aynı başvuru sahibi aynı yıl içinde en fazla üç proje sunabiliyor ve en fazla bir projesi için destek alabiliyor. Ajans, başarılı faaliyetlere sağlanacak mali desteğin program bütçesine ulaşması halinde son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru kabulünü sona erdirebiliyor. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını iletmek için son başvuru tarihini beklememeleri tavsiye ediliyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA