SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TRAKYA’DA FESTİVAL COŞKUSU!

TRAKYA’DA FESTİVAL COŞKUSU!
Bu haber 29 Ağustos 2015 - 15:37 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

BAĞ BOZUMU, EKOLOJİ İLE BULUŞUYOR… 

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 4-6 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenen Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nde, binlerce yıllık bağ bozumu geleneği ekoloji bilimi ile buluşuyor, eko-turizmin sürdürülebilirliği kapsamında önemli bir adım atılıyor.

 

4-6 Eylül 2015 tarihleri arasında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali, her yaşa hitap eden festival içeriğiyle hem renkli hem de keyifli anlara sahne olacak.

Sahil alanında ve festival özelinde seçilen bağlarda gerçekleştirilecek festival programı kapsamlı içeriğiyle dikkat çekiyor. Doğanın kaynaklarıyla  “Ekoart” sanatçılarının canlı performanslarından kil atölyesine, Arcimboldo’dan ritim, dans ve hareket atölyelerine, zaman kumbarasından kumbara yapımına uzanan yaratıcı ekoloji atölyeleri, fıçı çevirme, tepsi taşıma gibi eğlenceli yarışmalar festival programının ön plana çıkan parçalarını oluşturuyor. Bunların yanı sıra festival alanındaki standlarda seçkin ekolojik ürün satışı da yapılacak.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI EKREM EŞKİNAT: “FESTİVAL, EKO-TURİZM AÇISINDAN BÖLGEYİ BİR ÇEKİM NOKTASI HALİNE GETİRECEK.”

Süleymanpaşa Belediyesi olarak insana ve çevreye değer veren bir anlayışla bu festivali gerçekleştirdiklerini dile getiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem EŞKİNAT, çevreci bir yaklaşımla doğa bilincini ve doğal yaşamın çıktılarını geniş kitlelere tanıtmak ve yaygınlaştırmak yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

EŞKİNAT açıklamasında şunları kaydetti: “Festivalimizin ulusal ve uluslararası festivaller arasında prestijli bir konuma gelerek eko-turizm açısından bölgeyi bir çekim noktası haline getireceğine inanıyoruz. Bu festivalde amacımız yerel değerlerin evrensel değerlerle buluşmasını sağlamak. Doğanın, doğal olanın değeri her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bu anlamda çevreci çalışmaların geniş kitlelere yayılması ve sürdürülebilirlik için daha da benimsenir hale gelmesi geleceğimiz açısından büyük önem taşıyor. Dolayısıyla Süleymanpaşa Belediyesi olarak bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nin Trakya’nın havza boyutunda tanıtımına üst düzeyde katkı sağlamasının yanı sıra sürdürülebilirlik adına da çok önemli bir adım olacağına inanıyoruz.”

SUZAN KARDEŞ İLE EĞLENCE BAŞLASIN 

Trakya bölgesinin olmazsa olmazı sayılan müzik, Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nde de yine başrolde… Festival, misafirlerini 4 Eylül Cuma akşamı saat 21:00’da Suzan Kardeş karşılıyor. Balkan şarkıları denildiğinde ilk akla gelen isim olan Suzan Kardeş kendine has yorumuyla davetlilere keyifli bir gece yaşatırken DJ performanslarının yanı sıra  Trockya Blues, Eşref Vakti, Doğal Denge ve Uyum Orkestrası – Kolektif İstanbul ile müzik festival alanında katılımcılarla buluşacak.

KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARI DA BU FESTİVALDE!
Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nin 5 Eylül Cumartesi günkü sıra dışı misafirleri, festivalin renkli anlarına imza atacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Klasik Otomobil Kulübü Trakya Bağ Rotası Turu ile klasik otomobil tutkunları festivaldeki yerlerini alarak, çevreci bakış açısından bağ bozumu geleneğine uzanan bir çizgide Trakya’da butik bağcılığın önemli isimlerinden Barel ve Barbare Bağları’nda bağ bozumu geleneğini yaşatacak.

Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali misafirlerine sadece yaratıcı deneyimler sunan bir festival olmanın ötesine geçip, eko-turizme dikkat çekmesi bakımından önem taşıyor. Bölgenin doğal güzellik ve geleneklerinin ekoloji ile altını çizen festival, Trakya bölgesinde eko-turizmin desteklenmesi açısından çok değerli bir adım olarak görülüyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA