TRAKYA ROMAN DERNEKLERİ ANKARA’DA

AKP’nin Roman açılımına tepki gösteren ve açılımın sadece reklam amaçlı olduğunu belirten Trakya Roman Dernekleri, CHP milletvekili Emre Köprülü’nün kapısını çaldı. Çözüm için Ankara’ya giden dernek temsilcileri, CHP’den destek isteyerek sorunlarının bir an evvel kamuoyu gündemine getirilmesini talep ettiler.

Tekirdağ, Çorlu, Babaeski, Lüleburgaz, Havsa, Vize, Malkara, Kırklareli, İğneada, Lalapaşa ve İzmir’deki Roman derneklerinin temsilcilerinden oluşan bir heyet Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile beraber CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile bir araya geldi. Genel merkezde gerçekleşen görüşmenin ardından TBMM’ye giden heyet, burada CHP Grup Başkanvekili Akif  Hamzaçebi ve CHP milletvekilleriyle toplantı yaptı.

 

 

Görüşmede Roman Dernek temsilcileri sorunlarını dile getirirken bu sorunların çözümüyle ilgili olarak CHP’nin desteğini istedi.  Görüşmeden ötürü ve şimdiye kadar verdiği desteğinden ötürü CHP’li Köprülü’ye  teşekkür eden dernek temsilcileri Salı günü TBMM’de gerçekleşen  CHP Grup Toplantısına da katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir