Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi kuruldu

Ekonomi Haberleri

Keşan’da Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin ardından ,Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi’de kuruluş işlemlerini  tamamladı.

Keşan Belediyesi ile  Keşan  Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, kurulan kooperatifin imza programı Edirne’de  Edirne’de Ticaret İl Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

İmza programına Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ile Keşan Ticaret ve Sanayi  Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve kooperatif üyeleri katıldı.

İmza programının ardından kooperatifin kurulmasında büyük destek veren Edirne Valisi Ekrem Canalp ziyaret edildi.

Ziyarette konuşan Helvacıoğlu, “2. kadın kooperatifimizi de kurduk. Kadınlarımız birleşiyor, üretiyor ve kazanıyor.  Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’ten 2. kadın kooperatifimize de tam destek aldık. Destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Kadınlarımızın gücü Keşan’ımıza değer katmaya devam ediyor. Kadınlarımız sağlam şekilde kendi ayakları üzerinde duruyor.”

Keşan Belediyesi Halkla İlişkiler Bürosu’ndan servis edilen bu haber’de kooperatif hakkında bilgi yer almadı. Kooperatifin iştigal konusu ile kooperatif kurucuları kimler bunlar şimdilik  cevap bekleyen sorular.