SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Tourkikanea BAKEŞ’ten özür diledi!

Tourkikanea BAKEŞ’ten özür diledi!
Bu haber 25 Aralık 2020 - 13:55 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.
Batı Trakya Türk Azınlığı aleyhine yayınlarıyla bilinen tourkikanea.gr haber sitesinde 17 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan “Trakya’daki çocuklara yönelik Türk ruhlu eğitim ağı” başlıklı haber – yorumda, BAKEŞ’in daha önce yasa dışı anaokulları çalıştırdığını ve söz konusu yasa dışı anaokullarının Gümülcine Belediyesi tarafından kapatıldığı iddia edilmişti. Haber – yorumda, İskeçe’ye bağlı Gökçeler köyündeki BAKEŞ Çocuk Kulübü ve tabelasına yer verilerek, ‘anaokulu’ yerine ‘çocuk bakım merkezi’ isminin kullanılmaya başlandığı öne sürülmüştü.

tourkikanea.gr internet sitesindeki haber – yorumda, BAKEŞ’e bağlı Gökçeler Çocuk Kulübü’nün fotoğrafının kendilerine bir arkadaşları tarafından gönderildiği savunuldu.

BAKEŞ yönetimi, kurumu töhmet altında bırakan ve BAKEŞ hakkında olumsuz bir algı yaratmaya yönelik haber üzerine tourkikanea.gr adlı internet sitesine ihtarname gönderdi. Bunun üzerine tourkikanea.gr sitesi yayınladığı haber – yorumun metnini değiştirdi; 24 Aralık Perşembe günü ise yayımladığı haber – yorumla ilgili olarak BAKEŞ’ten özür diledi. Tekzip yazısında, geçmişte BAKEŞ’in yasa dışı anaokulu çalıştırdığına dair yanlış bilgi verildiği ifade edilerek, “gelecekte daha dikkatli olmaya çalışacağız.” denildi.

Konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e konuşan BAKEŞ başkanı Hüseyin Bostancı şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde tourkikanea.gr adlı internet haber sitesinde BAKEŞ’le ilgili olarak bir haber okuduk. Gökçeler’deki çocuk kulübümüzün fotoğrafı yayınlanarak, bizim geçmişte kurum olarak yasadışı anaokulları çalıştırdığımız iddia edilmiş. Bunun yanı sıra kurumumuzla ilgili olarak farklı ithamlara ve algı yaratmaya yönelik iddialar vardı. BAKEŞ yönetimi olarak bu yayın kuruluşuna ihtar gönderdik ve bu haberin düzeltilip özür dilenmesini aksi takdirde her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı belirttik. tourkikanea. gr sitesi de yanlışını düzelterek özür diledi. Azınlık kurumlarıyla ilgili haber ve yorum yazılırken, yalan yanlış iddialara yer vermemek, abartıya kaçmamak, yanlış algı yaratmamak ve azınlığımızı hedef göstermemekte her zaman fayda olduğunu düşünüyoruz. Bu ve benzeri olayların bundan sonra tekrarlanmamasını umuyoruz.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA

 

Haberler
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA