Toprak ve Öztrak Keşan’da

–          CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak:

–           “Cumhuriyet  Bayramı’nda CHP Türk Bayrağını taşıdı diye gaz bombası, şiddet kullananlar kolluk kuvvetini kullananların, bu gün Diyarbakır’da  bir gurubun Türk  Bayrağı  taşımayışına bir başbakanın böyle sitem etmesini acizlik olarak görüyorum. Bu bir acizlik”

–           Öztrak:”CHP iş aleminden sorumlu yeni bir CHP Genel Başkan  Yardımcılığı oluşturdu”

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “Cumhuriyet  Bayramı’nda CHP Türk Bayrağını taşıdı diye gaz bombası, şiddet kullananlar, kolluk kuvvetini kullananların, bu gün Diyarbakır’da bir gurubun  Türk  Bayrağı  taşımayışına bir başbakanın böyle sitem etmesini acizlik olarak görüyorum. Bu bir acizlik”dedi.

Toprak,yanında CHP Genel Başkan  Yardımcısı Faik Öztrak ile birlikte Edirne’nin Keşan ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Sanayi odasından meclis başkanı Celil Tanyolaç ve meclis üyeleri tarafından karşılanan     Toprak,burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“CHP’nin bu ülkenin bağımsızlık gününde Türk bayrağı’nı taşıdı diye Türkiye’de bir sürü yerde polis, CHP’lileri o ülke seven insanlara polis panzerleri ile müdahale etti.Ama bir bölgede Türk Bayrağı açılmıyor. Başbakan üzüntü ile izledim diyor .O makamlar üzüntü ile izlenecek yerler değil.O makamlar müdahale makamları yönetim makamları.Siz kalkıp orada üzüntü ile izleyemezsiniz. Aynı duyarlılığı göstermeniz lazımdı. Türkiye bu zorlu süreçten geçerken şunun farkındayız. Türkiye’yi bu girdaptan çıkaracak CHP’dir. Ama onu seçimle yapacağız.”

CHP  Genel Başkan Yardımcısı Öztrak’da CHP’nin yeni örgütlenme biçiminde iş

aleminden sorumlu yeni bir genel başkan yardımcılığı oluşturulduğunu söyledi.

Oluşturulan bu başkanlığın  iş alemi ile gerçekten iyi ilişkileri olduğunu vurgulayan  Öztrak,” Alanı  kavramak üzere. Pratik olarak bu ilişkileri geliştirmek üzere. Bursa’da Kayseride.Malatya’da yaptığımız toplantılarda gerçekten CHP nin iş alemine tanıtılması iş alemi ile ayni frekans boyunda konuşabilmesi anlamında çok önemli görevler yaptı. Ben de onlara politikaları oluşturma bakımından destek veriyorum.Bu komisyonda çalışan millettekileri sizlerin içinden gelen milletvekilleri.”şeklinde konuştu.

Toplantıda CHP  Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ile Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,ve CHP parti yöneticileri de bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir