SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TOKİ KONUTLARI KEŞAN’A HAYIRLI OLSUN

TOKİ KONUTLARI KEŞAN’A HAYIRLI OLSUN
Bu haber 15 Eylül 2022 - 14:44 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

Mustafa Helvacıoğlu; “Keşan Belediyesi olarak TOKİ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, Keşan’ımıza kazandırılacak konutların şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz”

* Başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacak ve Ekim ayı sonuna kadar sürecek

* Keşan’a kazandırılacak olan konutlar 2 etapta yapılacak

* Başvuruların Keşan’daki adresi; Ziraat Bankası

* Konutlar; 1662 Ada 1 parsel, 1676 Ada 1 parsel, 1676 Ada 3 parsel, 1679 Ada 3 parseldeki

yaklaşık 30 bin m2’lik alanda inşa edilecek…

* 2+1 konutlar 2 Bin 280 TL taksit 240 ay vade ve toplamda 608 Bin TL

 

* 3+1 konutlar 3 Bin 187 TL taksit 240 ay vade ve toplamda 850 Bin TL

 

* Sosyal konut projesinin ilk temelinin yılbaşında atılması ve ilk etabının 2 yılda bitirilerek

hak sahiplerinin kullanımına sunulması planlanıyor.

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, dün yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin Keşan ayağının detayları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Keşan’a yapılacak, 1. ve 2. etapta gerçekleştirilecek yaklaşık 500 sosyal konutun yapımına yılbaşı itibariyle başlanacağını bildiren Helvacıoğlu, başvuruların Keşan’da 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacağını ve başvuruların Keşan’daki adresinin Ziraat Bankası olduğunu dile getirdi.

2+1 konutların 2280 lira taksit 240 ay vade ve toplamda 608 bin TL fiyatla, 3+1 konutların ise 3 bin 187 lira taksit 240 ay vade ve toplamda 850 bin TL fiyatla inşa edileceğini bildiren

Mustafa Helvacıoğlu, 1662 Ada 1 parsel, 1676 Ada 1 parsel, 1676 Ada 3 parsel, 1679 Ada 3 parseldeki yaklaşık 30 bin m2’lik alanda uygulanacağını ifade etti.

 

Keşan Belediyesi olarak TOKİ ile yaptıkları görüşmeler neticesinde ilçeye kazandırılacak konutların şimdiden hayırlı olmasını dileyen Helvacıoğlu, başvuruların 13 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacağını ve ekim ayı sonuna kadar süreceğini bildirdi.

Mustafa Helvacıoğlu, sosyal konut projesinin ilk temelinin yılbaşında atılmasının planlandığını ifade etti.

Sosyal konut projesinin ilk etabının 2 yılda bitirilerek hak sahiplerinin kullanımına sunulmasının planlandığını kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “Ülke genelinde şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500 konut, engelli vatandaşlara 12 bin 500 konut, emekli vatandaşlara ise 50 bin konut kontenjan ayrıldı. Gençler için de 50 binlik bir kontenjan ayrıldı.” dedi.

Seçim öncesinde TOKİ konusunda Keşan halkına verdikleri sözün yerine geldiğini, Keşan ve hemşehrileri adına çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Helvacıoğlu, “Keşan’ımıza ve vatandaşımıza ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve güzel ortamlarda yaşam imkanı sunma amacındayız. Devletimiz ve hükümetimiz TOKİ konutları konusunda da yanımızda olduğunu bizlere gösterdi. Keşan TOKİ projesi; Zirve Konutları’nın arkasında bulunan alanda uygulanacak. Vatandaşımızın kira öder gibi konut sahibi olmasının sevincini yaşıyoruz. Konutlarımızdan yararlanacak olan ailelerimize, evlerinde sağlıklı ve hayırlısıyla oturmalarını diliyoruz. Keşan Belediyesi olarak TOKİ konusunda vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu, konut müjdesi nedeniyle; başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal’a, AK Parti İl Başkanı Belgin İba’ya, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a ve Cumhur İttifakı Üyesi MHP İlçe Başkanı Adnan İnan’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA