Keşan Haber
reklam

Tescilli Ürünlerimiz ile Markalaşma Yolunda Türkiye’ye Örnek Olduk

Tescilli Ürünlerimiz ile Markalaşma Yolunda Türkiye’ye Örnek Olduk
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 22:07 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
reklam

Ankara’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde, markalaşma konusunda Türkiye’ye örnek gösterilen üç üründen ikisi Keşan TSO tarafından tescil ettirilen İpsala Pirinci ve Keşan Satır Et oldu.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve ATO (Ankara Ticaret Odası)’nun birlikte düzenlediği “Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi 2017” 28 – 29 Nisan tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleştirildi.

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası)’nun hem stant bazında hem de İpsala Pirinci ve Keşan Satır Et’in markalaşma serüveni konusunda örnek gösterilerek konuşmacı olarak davet edildiği Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde, bir yandan söz konusu ürünlerin potansiyel alıcılarının katılımı sağlandı diğer yandan da tescilli ürünlerin ticarileşmesine katkı sağlandı.

Zirvenin açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Faruk Özlü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri  Fahri Kasırga, Ankara Valisi  Ercan Topaca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve 5 bin kişiye yakın davetli katıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde markalaşma serüveni ile Türkiye’ye örnek olarak gösterilen üç coğrafi işaretli üründen ikisinin İpsala Pirinci ve Keşan Satır Et olmasının gurur verici olduğunu dile getirerek şunları kaydetti;

Trakya’yı da Temsil Etmiş Bulunduk…

“28 – 29 Nisan tarihlerinde Ankara’da “Gelenekten Geleceğe” başlığıyla, TOBB ve ATO ev sahipliğinde düzenlenen zirvede, Türkiye’deki 200 coğrafi işaretli üründen, Kars Kaşarı ile birlikte İpsala Pirinci ve Keşan Satır Et’in markalaşma serüvenini ve başarı hikayelerini anlatmak üzere bizlerde oradaydık. Türkiye’nin yedi bölgesinin bereketi, alın teri, el emeği, göz nurlarının Ankara üzerinden Dünya ile buluşturulduğu Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde, Kırklareli ve Çanakkale ile birlikte sadece ürünlerimizi tanıtmak ile kalmayıp Trakya’yı da temsil etmiş bulunduk. Bölgemizin ürünlerinin markalaşma serüvenlerinin Türkiye’ye örnek gösterilmesi bizleri onurlandı ve gururlandırdı. Panelist olarak davet edildiğimiz zirvede hem stant bazında hem de tescilli ürünlerimizi tanıtmak üzere yerimizi alarak, binlerce ziyaretçiye ve panel dinleyicisine bu başarı hikayelerini anlatarak oldukça verimli bir organizasyon geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bu başarıyı mütevazılık ile değerlendirmeyip gururlanmamız gerektiğine inanıyorum. Üyelerimizin desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu işler hem ekonomimize fayda sağlıyor hem de bilinirliliğimizi arttırıyor.

Vizyonumuzu Ortaya Koyduk…

5 Bin kişilik ATO Salonu’nda Türkiye’nin Pirinci’nin tanıttık ve Keşan Satır Et’in lezzetini anlattık. Diğer şehirlere de örnek olduk. Keşan TSO ve Bölge olarak çok değerli işler yaptığımızın bilincindeyiz bu işler bölgemizden bakınca olağan gelebilir fakat birçok şehirden davetler almak, markalaşma üzerine gelen bilgi talepleri aslında ne derece değerli bir iş başardığımızın da göstergesidir. Mardin’den Sinop’a, Çankırı’dan Sakarya’ya kadar birçok bölgeden bu işi nasıl başardığımıza dahi sorular ve konuşmacı olarak davetler aldık. Yurt genelinde coğrafi işaretli ürünlerin değeri yeni yeni anlaşılmaya başlıyor.

Biz Keşan TSO olarak bu işlere 10 sene evvel başladık. Bu konuda ne kadar vizyonel olduğumuzu ortaya koyduk. Kısacası; Ankara’da gerçekleştirilen zirve ürünlerimiz ve bu ürünlerin ismiyle anılan şehirlerimiz için gurur günüydü.

Toptan Market Grupları ile Temaslarda Bulunuldu…

Yine; Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ndeki sunumumuzda, Tescilli Keşan Satır Et ile İpsala Pirinci satan ve üreten üye firmalarımızı bir araya topladığımız www.kesansatiret.com ve www.ipsalapirinci.com.tr tanıtım sitelerinin ilgi görmesi bizleri memnun etti. Metro, Carrefour ve Makro gibi toptan market gruplarına Tescilli İpsala Pirinci’nin tanıtımını yapıp raflarda İpsala Pirinci olması için temaslarda bulunmamız organizasyonun en önemli konularındandı.

Keşan TSO Standı ve Tescilli Ürünler TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Tarafından da Takdir İle Karşılandı

Yine; Tescilli ürünlerimizi tanıttığımız standımızı ziyaret eden TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran’ın bizleri takdir etmesi ve fark yarattığımızı dile getirmeleri onur vericiydi. Ulusal televizyon kanalları da tescilli ürünlerimize ilgi gösterdi ve haber programlarına taşıdı. Örnek markalaşma konusunda davetli olarak katıldığımız Ankara Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde, ünlü sunucu Mesut Yar’a ismine özel olarak hazırladığımız Tescilli İpsala Pirinci’ni hediye etmemizde organizasyona damga vuran konulardan oldu.”

Helvacıoğlu değerlendirmesinin sonunda, Ankara Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi kapsamında düzenlenen gala yemeğinde bir araya geldikleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’ye de Türkiye’nin Pirinci Tescilli İpsala Pirinci hediye ederek Gıda İhtisas OSB konusunu hatırlattıklarını dile getirdi.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER