SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Tekstil atıkları parka dönüşecek

Tekstil atıkları parka dönüşecek
Bu haber 16 Mart 2022 - 23:37 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi’nin “Tekstil Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi”nin tanıtımı yapıldı.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde yapılan tanıtıma  Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Tahir Özçınar, Ali Ünal, Çevre Kontrol Koruma Müdürü Arzu Kirezli katıldı.

Helvacıoğlu, vatandaşların kullanmadığı tekstil atıklarını  104 noktada bulunan tekstil kumbaraları ile topladıklarını söyledi.

Tekstil atıklarının belediyenin lisanslı firması kumbaralardan toplayarak geri dönüşüme yolladığını aktaran Helvacıoğlu,şunları kaydetti:” Geri dönüşüm kumbaralarımız ile hem tekstil atıklarımızı topluyor, elde edilen gelir ile de temalı park kazandırmayı hedefliyoruz. Çalışmamız ile hem çevreyi koruyacak hem de çocuklarımıza yeni yaşam alanı kazandıracağız. Kumbaralarımıza atacağınız her ürün vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönecek! Kullanılmış giysi, ayakkabı, çanta, oyuncak, tüm tekstil ürünleri sıfır atık projemiz kapsamında kumbaralarımızda toplanacak. Tekstil ve kullanılmayan eşyalar şehrimize temalı parklar, sosyal yardım, ihtiyaç sahiplerine sıfır tekstil ürünü, yakacak, gıda gibi ürünler ve semt sahaları gibi şehrimize birçok destek olarak geri dönecek. Keşan içinde 82, mücavir alanlarımızda 22 olmak üzere toplamda 104 geri dönüşüm noktasından kumbaralarımıza ulaşabilirsiniz. Örnek projeler ile Keşan’ımızı buluşturmaya devam ediyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA