SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Teknik Bilimler MYO’dan Kan Bağışı

Teknik Bilimler MYO’dan Kan Bağışı
Bu haber 14 Mart 2015 - 23:50 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.
Haber Foto 1 (1)

Haber Foto 1 (1)

Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2-6 Mart tarihleri arasında Edirne Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile bir kan bağışı kampanyasına katıldı.

 

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun, 2008 yılında İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Cevat Gülcü’nün organize ettiği ilk kan bağışı kampanyasından sonra, bu kampanyanın okullarında geleneksel hale geldiğini ve yılda iki kez düzenlendiğini ifade etti. Her dönem tekrarlanan ve tüm bölüm öğrencilerinin katılımıyla yoğun kan bağışının gerçekleştiği kampanyanın son uygulamasının geçen hafta gerçekleştirildiğini ifade eden Dursun, kan bağışında bulunan öğrencilere, öğretim elemanlarına ve idari personele kampanyaya verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

Kan bağışı kampanyasını organize eden Öğr. Gör. Cevat Gülcü ise, tüm öğrencilerin heyecanla destek verdikleri organizasyona 400 civarında katılım olduğunu söyledi. Kampanyaya katılan öğrencilerin kan değerleri, tansiyonları ve genel sağlık şartlarının kontrol edilerek kan vermesinde sakınca olmayan öğrencilerin bağışta bulunduğunu ifade eden Gülcü, bu kampanya kapsamında sağlık şartları uygun olan 286 öğrencinin bağışta bulunarak Kızılay’ın ‘Güvenli Kan Bağışı Kampanyası’na destek verdiğini belirtti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA