SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TEKKOOP’un ürünleri Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satılmak üzere yola çıktı

TEKKOOP’un ürünleri Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satılmak üzere yola çıktı
Bu haber 19 Kasım 2022 - 13:53 'de eklendi ve 227 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi’nin desteklediği kooperatiflerden olan TEKKOOP (Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi)’un, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile arasında imzaladığı satış protokolünün ardından hazırlanan ilk parti ürünleri, tüm Türkiye’deki Tarım Kredi Kooperatif marketlerde yerini almak üzere yola çıktı.

100 koli süt reçeli, 100 koli kuskustan oluşan ilk etap ürünleri, Keşan Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, TEKKKOP Başkanı Ayşe Saz ve kooperatif üyeleri tarafından araçlara taşındı.

Ürünler; Avrupa, Avrasya, Hendek ve Ankara depolarına gönderilmek üzere yola çıkarken, bu başarı karşısında çok gururlandıklarını belirten Keşan Belediye Başkan Vekili Şafak Uslu, kadın elinin değdiği her işte bereket ve güzellik olduğunu bildirdi.

Kadınların üreterek ekonomiye ve aile bütçesine büyük katkılar sağlayabileceğinin en güzel örneğinin TEKKOOP’ta yaşandığının altını çizen Uslu, kadın üreticilere verdikleri desteğin ne kadar doğru bir yatırım olduğunu gördüklerini ve bununla gurur duyduklarını bildirdi.

Şafak Uslu, ilk sevkiyatın Kooperatife ve tüm üreticilere hayırlı olmasını diledi, ürün çeşitliliğinin artması için destek vermeyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

Ayşe Saz da bu büyük başarıya katkı sunan tüm kooperatif üyesi kadınlar ile her zaman yanlarında olan Keşan Belediyesi ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Tarım Kredi Kooperatifleri’ne teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA