Keşan Haber
reklam

TEKİRDAĞ’LI İŞÇİLER FESTİVAL İSTİYOR! 

TEKİRDAĞ’LI İŞÇİLER FESTİVAL İSTİYOR! 
Bu haber 09 Aralık 2017 - 16:20 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
reklam

Tekirdağ’da sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Tekirdağ İşçi Filmleri Girişimi adına bir açıklama yayınlandı.  

Aralarında DİSK/Güvenlik-Sen, UmutSen, DEVTekstil, DAYKO Vakfı, Namık Kemal Üniversitesi Sinema Topluluğu, Politika Gazetesi Trakya Temsilciliği’nin de bulunduğu onlarca sendika, sivil toplum örgütü, oda ve kent konseyi temsilcileri işçi filmleri festivali düzenlenmesi için bir araya geldi. Yapılan açıklamada şunlar söylendi: 

“Bizler, Tekirdağ’da yaşayan işçiler olarak bizi anlatan filmleri ücretsiz izlemek, ailemizle yaz aylarını keyifle geçirmek istiyoruz. Sanıyoruz ki bu bizimde hakkımız. Biz emekçiler açık havada sinema ile buluşmak istiyoruz. Vergi verdiğimiz belediyeler işçi filmleri festivaline ön ayak olsunlar istiyoruz. Bunu talep etmeyi en doğal hakkımız olarak görüyoruz. Hali hazırda atıl durumda bulunan anfi tiyatrolar bu  için uygundur diyoruz .ÇorluÇerkezköy, Kapaklı, ErgeneVelimeşe ve Tekirdağ’ın işçi mahallelerinde yaşayan yüzbinlerce işçi adına bu talebi yükseltiyoruz. Kavel Belgeseli, GREİF Belgeseli, Tariş Belgeseli, Yeraltı Maden iş Belgeseli ve daha pek çok işçi filmi ve belgeseli yapımcısı telif hakkı istemeden bu festivalde yer almaya hazır. Bu anlamda belediyelere bir külfette yok. Bizler şehrimizdeki belediye başkanlarına buradan bir çağrı yapıyoruz. Gelin işçi kenti Tekirdağ’da işçi filmleri festivali organize edelim. Gelin yüzbinlerce işçiye senede birkaç günde olsa belgesel ve film şöleni sunalım. Sendikalar ve sivil toplum örgütleri olarak taşın altına elimizi atmaya hazırız. Tekirdağ’da işçi filmleri rüzgarı estireceğiz.”

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER