SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TEKİRDAĞ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI YÜCEER’İN SEÇİM ÇALIŞMALARI

TEKİRDAĞ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI YÜCEER’İN SEÇİM ÇALIŞMALARI
Bu haber 02 Haziran 2015 - 11:40 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili ve 2. Sıra Adayı Candan Yüceer, seçim gezilerine hafta sonu Çerkezköy ve Kapaklı’da devam etti. Çerkezköy ve Kapaklı’da esnaf ziyareti yaparak seçim bildirgesini anlatan Yüceer, düğünlere, yöre derneklerinin düzenlemiş olduğu “bahara merhaba” pikniklerine de katıldı.

ANKARA//

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili ve 2. Sıra Adayı Candan Yüceer’in yoğun seçim mesaisi hafta sonu Çerkezköy ve Kapaklı’da devam etti. Çerkezköy ilçe binasında örgütle ve partililerle bir araya gelen Yüceer, daha sonra esnaf ziyareti yaptı. Esnafa ve Çerkezköylüler’e CHP iktidarında “yaşanacak bir Türkiye”yi anlatan Yüceer, kahvehanelerde de yurttaşların sıkıntılarını dinledi.

ESNAF RAHAT BİR NEFES ALACAK

CHP iktidarında esnafın rahat bir nefes alacağını söyleyen Yüceer, “Esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. KOSGEB’in proje özelindeki desteklerini artıracak, iş yerine özel uygulamaların önünü açacağız. Esnafın da şirketler gibi kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi kendi dükkânının sahibi olmasını sağlayacağız. Adil rekabet ortamı sağlayarak esnafı koruyacak düzenlemeleri hayata geçireceğiz. Belediyelerin esnafla rekabet etmesini önleyeceğiz. Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafa Sosyal Güvenlik Destek Primi ödetmeyeceğiz. Prim borcu olan esnafın da sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlayacağız. Esnafın da diğer çalışanlarla aynı sürede emekli olmasını ve aynı haklardan yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

İŞÇİ SERVİSİNE BİNDİ

Seçim çalışmaları esnasında kendisini görünce duran işçi servisine de binen Yüceer, iktidara geldiklerine asgari ücreti 1500 TL yapacaklarının sözünü verdi. Yüceer, “Biz, toplumun ezilen, yoksul, ücretli kesimlerinin, esnafın, sanatkarın, partisiyiz. Taşeronlaşmaya, iş cinayetlerine, açlık sınırının altındaki asgari ücrete, işçi kıyımlarına, sendikalaşmanın önüne konulan tüm engellere “dur” diyeceğiz. 8 Haziran sabahı CHP iktidarında çalışma hayatında güvencesizlik, hukuksuzluk, ucuz işgücü ve örgütsüzlük son bulacak, işçilerimizin de yüzü gülecek. CHP iktidarında işçiler, taşeron işçileri, hangi partiyi desteklerse desteklesinler, kadro sahibi olacaklar” ifadelerini kullandı. Yüceer’in Çerkezköy’deki seçim çalışmalarına eski dönem Milletvekili Enis Tütüncü de eşlik etti.

NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Çerkezköy’de düğünlere de katılan Yüceer, Malkara’da CHP üyesi Recep Suvari’nin kızının nikah şahidi oldu.

PAZAR MESAİSİ

Yüceer’in Pazar mesaisi de yoğun oldu. Ergene’de iş yeri açılışı yapan Yüceer, Kapaklı Kazak Gölü’nde Ordulular Derneği’nin, Giresunlular Derneği’nin, Samsunlular Derneği’nin bahar etkinliğine katıldı. Saray’da Arapgirliler Derneği’nin pikniğine de katılan Yüceer’in Pazar mesaisi düğünlerle sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA