Keşan Haber
reklam

TANAP DESTEĞİ

TANAP DESTEĞİ
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 23:45 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
reklam

TANAP’IN HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANMAK İÇİN SON TARİH 23 AĞUSTOS 2017!

Ajans Trakya Yetkilisi Tahir DEMİREL, KEŞAN ve İPSALA’nın öncelik kapsamında yer aldığı TANAP HİBE PROGRAMI hakkında değerlendirmelerde bulundu.

DEMİREL: Programda Kurum, STK ve ÇKS kaydı olan çiftçilere % 95 oranında, KOBİ’lere ise %70 oranında hibe desteği var!

Ajans Trakya Yetkilisi Tahir DEMİREL, TANAP Projesi’nin inşaat sürecinde yerel halkın yaşam kalitesini iyileştirerek bölgede sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak amacıyla, TANAP Sosyal Ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) 2. Etap çağrısında, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne, Edirne geçiş güzergahlarında yer alan, kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar ile KOBİ’lerin destekleneceğini belirtti.

DEMİREL, başvurularının 23 Haziran 2017 tarihinde yayınlanıp, son başvuru tarihinin 23.08.2017 olduğunu, programda Kurum, STK ve ÇKS kaydı olan çiftçilere % 95, KOBİ’lere ise maksimum %70 oranlarında destekler olduğunu söyledi.

Konuşmasına devam eden DEMİREL, Keşan ve İpsala hattından geçen doğalgaz boru hattında, Keşan (Aşağızaferiye, Yenicami, Bahçeköy, Büyükcami, Çamlıca, İzzetiye, Mahmutköy, Şükrüköy), İpsala ( Esetçe, Hıdırköy, Kapucu, Korucuköy, Sarıcali, Turpçular) yerleşimlerinin avantajlı olduğunun altını çizerek, Keşan ve İpsala bölgemizdeki yerel yatırımcılar, kurumlar, muhtarlıklar, çiftçiler, STK ve KOBİ’ler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu söyledi.

DEMİREL, başvuru yapacakların dolandırıcılık ve mağduriyet yaşamamaları için, Hibe Programı kapsamında bölgeye gelebilecek olan sahte danışmanlık hizmetleri hakkında dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Çağrı programına başvuru yapmak isteyenler, uygun başvuru sahibi olup olmadıklarını ve proje fikirlerinin program öncelikleri ile örtüşüp örtüşmediği hakkında bilgi alabileceklerini söyleyerek, 0 544 586 16 97 numaralı telefondan ulaşabileceklerini belirtti.

Son olarak DEMİREL, programa ilişkin şu temel bilgileri aktardı;

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ HİBE PROGRAMI:

Destek Miktarı: Teklif edilen projenin toplam bütçesi azami 200.000 TL ,

Destek Oranı: KOBİ’lerde %70, Diğer Uygun Başvuru Sahipleri için %95,

Program Süresi: 9 ay

ORTA ÖLÇEKLİ HİBE PROGRAMI:

Destek Miktarı: Teklif edilen projenin toplam bütçesi asgari 200.000 TL ve azami 1.500.000 TL,

Destek Oranı: KOBİ’lerde %70, Diğer Uygun Başvuru Sahipleri %95,

Program Süresi: 12 ay

PROGRAMLAR İÇİN UYGUN BAŞVURU SAHİPLERİ:

Yerel yönetim, sivil toplum kuruluşu (STK), kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, kooperatifler, birlikler, vakıflar, meslek odaları, federasyonlar ve birlik konfederasyonları, ulusal ve uluslararası kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, üniversiteler, KOBİ’ler (sadece tüzel kişiliği olan Mikro ve Küçük Ölçekli İşletmeler), Köy Muhtarlıkları, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, İl / İlçe Özel İdareleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları (YİKOB), Okul Aile Birlikleri ile Tarım Bilgi Sistemine-TBS (ÇKS, AKS, TÜKAS, TÜRKVET, vb) kayıtlı olan Gerçek Kişiler

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER