SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Tam Kapanma Sürecinde Zincir Marketlerin Gıda Dışı Ürün Satması Yasaklanmalı

Tam Kapanma Sürecinde Zincir Marketlerin Gıda Dışı Ürün Satması Yasaklanmalı
Bu haber 30 Nisan 2021 - 22:42 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Cemil Çakıcı, tam kapanma sürecinde zincir marketlerin gıda dışı ürün satmaması çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile 29 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında alınan tam kapanma kararıyla birlikte yazılı bir açıklama yapan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Cemil Çakıcı, zincir marketlerin konseptlerini genişleterek bir evin her ihtiyacını karşılayacak şekilde faaliyetlerine devam ettiğinin altını çizerek, Covid-19 Salgını tedbirleriyle birlikte kapanma süreci sona erene kadar zincir marketlerde gıda dışı ürün satılmaması gerektiğini belirtti.

Yönetim Kurulu Üyesi Çakıcı, Covid-19 Salgını nedeniyle yerel işletmelerin bugün her zamankinden daha zor günler geçirdiğini belirterek, ‘’Ticaret yaparak ayakta kalmaya çalışan yerel işletmelerimiz, bugün zincir marketlerin geniş ürün yelpazesi karşısında zorlanıyor. Tam kapanma kararıyla birlikte faaliyetlerine devam edemeyen tekstilden, zücaciyeye, hırdavattan yapı malzemelerine kadar farklı sektörlerde çalışan yerel işletmelerimiz, zincir marketlerin geniş ürün yelpazesi satışı karşısında orantısız bir güç ile eziliyor. Ekonomimiz ancak tüm işletmelerimiz ayakta kaldığı zaman güçlü olur. Bu kapsamda zincir marketlerin bünyesinde perakende olarak inşaat malzemesi, hırdavat, tekstil, giyim, züccaciye, çanta, ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye ve otomotiv vb. ürünlerin satış reyonları, ana faaliyet alanı bu ürünler olan işletmeler açılana kadar kapatılmalıdır. Pandemi sürecinde yerel işletmelerimizi ve ticari hayatı korumak adına zincir marketlerin gıda dışı ürün satışının önüne geçilmelidir. Bu ürünlerin satışının engellenmesiyle ilgili gerekli mercilerle irtibata geçildiğini de belirtiriz.’’ Dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA