SP: DESTEKLİYORUZ

Güncel Haberler

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın:” Temel hak ve hürriyetlerin genişlemesini ve ülkemizin normalleşmesini temin edecek her adımı ön koşulsuz ve sonuna kadar destekliyoruz.”dedi.

 

Aydın,Edirne’nin Keşan ilçesinde SP İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısında,seçim dönemi çalışmalarının en gözde, en gayretli ve en çalışkan partisi olduklarını söyledi.

Bu durumun en önemli sebebinin bütün insanlığın saadeti için çalışmayı kendine inanç edinmiş ve vazifesini yerine getirmezse ağır bir sorumluluk altında kaldığına inanan, şuurlu ve fedakar teşkilat mensupları olduğunu ifade eden Aydın,şöyle devam etti:

 

“Her seçimde olduğu gibi bu seçime de en hazırlıklı şekilde girmek üzere, Saadet Partisi Genel Merkezi olarak 5 haftalık bir çalışma programı başlatmış bulunuyoruz. 5 haftalık süre içerisinde, bütün il ve ilçeler ziyaret edilerek, teşkilat ve seçim çalışmaları yerinde görülecek ve inşallah partimizin seçimlerin favorisi olmasını temin edecek çalışmalar yapılacaktır. Bugün bu çalışma çerçevesinde buradayız. İl teşkilatımızla birlikte 3 gün içerisinde bütün ilçe ve beldelerimizde teşkilat, halkla ilişkiler ve seçim çalışmaları yapacağız.”

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Demokratikleşme Paketi”ne değinen Aydın,”Öncelikle ifade edelim ki; Saadet Partisi olarak, temel hak ve hürriyetlerin genişlemesini ve ülkemizin normalleşmesini temin edecek her adımı ön koşulsuz ve sonuna kadar destekliyoruz. Sayın Başbakan paketin takdiminde, -maalesef- paket hazırlarken Avrupa Birliği kriterlerini de kendilerine referans aldıklarını belirtti. Oysa temel hak ve hürriyetler ve insanca yaşama konusunda en temel referans, bin yıl bu coğrafyaya ve dünyaya adalet, barış ve huzur veren kendi medeniyet değerlerimiz olmalıdır. Keşke Avrupa’yı değil, kendi medeniyetimizi referans aldıklarını söyleselerdi. Bu cümle, paket hazırlanırken öncelenen hususun milletimizin ihtiyaçları ve beklentileri değil,Avrupa’nın talepleri olduğu kanaatini bizde uyandırmaktadır.””şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir