SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

SoCPORT ERASMUS+ SPOR PROJESİ SOFYA’DA FİNAL KONFERANSI İLE SONA ERDİ  

Bu haber 16 Ocak 2023 - 21:37 'de eklendi ve 305 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği Erasmus+ Spor programı kapsamında desteklenen; 7 ülkeden 9 ortakla yürütülen ve Edirne merkezli Trakya  Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’nin de (TRAKDOSK) ortak olduğu özel gereksinimli çocuk ve gençlerin spora katılımını ve fırsat eşitliğini arttırmak, özgüvenlerini güçlendirmek amacıyla yürütülen  ‘Empowering Youth with Intellectual Disabilities through Sport (SociPORT)’ projesinin en son etkinliği Bulgaristan Sofya’da yapıldı . 

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da ‘Özel Olimpiyatlar Bulgaristan’ komitesi ev sahipliği ve koordinasyonunda gerçekleşen ‘SPOR VE SOSYAL İÇERME’ uluslararası final konferansı ve proje kapanış eğitimlerinde TRAKDOSK ekibi de yer alarak sunumlar ve paylaşımlar ile aktif katılım sağladı. 

Proje kapsamında düzenlenen bu uluslararası konferansta, Özel Olimpiyatlar Bulgaristan, ProSport Vakfı ve Avrupa Hukuk Derneği’nin ortaklaşa her yıl verdiği Bulgaristan Spor ödüllerini dağıtıldığı açılış oturumunda, Bulgaristan Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısı, devlet kurumlarının temsilcileri, UNESCO Bulgaristan temsilcisi, belediyeler, kapsayıcı eğitim merkezleri, toplum merkezleri, STK’lar, spor kulüpleri ve çeşitli federasyonlardan temsilciler de yer aldı. 

Toplamda 3 ana oturum şeklinde düzenlenen konferansta: Anaokulu ve okullarda çocuklar için boş zaman aktiviteleri ve spor; spor liderleri için güvenli gelişim ortamı; sporda kapsayıcılık için dijital teknolojiler; sporda gönüllülük ve zorluklar, sonuçlar ve tartışma bölümü gerçekleştirildi.  

3 YILDIR DEVAM EDEN SocPORT PROJESİ SONA ERDİ

TRAKDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin AKDAĞ: 

‘Bölgemizden bir kurumun ilk olarak ortaklıkla yürüttüğü  Erasmus+ Spor projesi kapsamında 7 ülkeden 9 kurum ile salgın süreci ve sonrası 3 yıllık bir projenin son etkinliğine komşu ülke Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da katıldık. Sona eren bu proje kapsamında 2 proje aktivitesini Edirne’de gerçekleştirdik. Edirne’de  ev sahibi olarak özel gençleri ve antrenörleri, özel olimpiyatlar temsilcilerini şehrimizde görmekten çok mutlu olduk.

Projenin Eylül ayında gerçekleşen Edirne kampında, 9 kurum 7 ülkeden spor liderleri, antrenörler, özel eğitim uzmanları ve özel sporcu adayları ile beraber toplamda 110 katılımcı ile 3 gün boyunca ‘Sporda İyi Liderlik, Antrenör Akademisi, Resmi Oyun Akademisi’ başlıkları kapsamında çeşitli spor aktiviteleri ile antrenör, koç, sporcu eğitimlerini Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenledik ve deneyimlerimizi paylaştık. Bu organizasyonlarda ortaklarımızın ciddi övgüsünü alarak, projeye üst düzeyde katkı sağlamış olduk” açıklamasında bulundu.

Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği (TRAKDOSK) Kurumsal ve İnsan Kaynağı  Açısından Güçlendi.

TRAKDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin AKDAĞ ‘Spor kulübümüz 10 yıllık bir organizasyon ve doğa sporları, atletizm, özel sporcular alanlarında faaliyet gösteriyor. Bölgemizin tek Erasmus+ Spor büyük işbirliği projesi artık sona erdi. Bu proje kulüp olarak bize kurumsal kapasite açısından güç kattı ve insan kaynağı açısından ise özellikle özel sporcular, özel gençlerle çalışma açısından tecrübe ve bilgi kazandırdı.  Projede emeği geçen takım arkadaşlarıma ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Specijalna Olimpijada Srbije (Belgrade Serbia), Münih Ludwig-Maximilians-Üniversitesi (München- Germany), Special Olympics Bosnia and Herzegovina (Sarajevo-Bosnia and Herzegovina), Special Olympics Bulgaria (Sofia- Bulgaria), Center Janeza Levca Ljubljana (Ljubljana-Slovenia), Udruzenje Za Ljudska Prava I Socıjalnu Inkluzıju (Tuzla -Bosnia and Herzegovina), Sillogos Goneon Ke Kidemonon Atomon Me Anapiria To Ergastri (Ano Liosia, Greece), Specialne Olympiady Slovensko, (Bratislava- Slovakia) ve Trakya  Doğa Sporları İhtisas Kulübü TRAKDOSK (Edirne-Türkiye) yer aldığı 7 ülkeden 9 proje ortağı ile  bu  çoklu ortaklıkta 3 yıldır zorlu şartlarda  işbirliği için çaba gösteren tüm ortaklarımızı da kutluyorum. ‘ dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA