SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik
Necdet Uybaş

Sinan Ateş’in adının bir caddede yaşatılması önergesi…

Sinan Ateş’in adının bir caddede yaşatılması önergesi…
Bu haber 19 Mayıs 2023 - 16:15 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

 

Alaaddin Öztürk Keşan Belediye Meclisi üyesi. Belediye Meclisi’nin mayıs ayı toplantısında Sinan Ateş’in ilçede adının bir sokağa verilmesi yönünde önerge verdi. Ancak önerge Belediye Başkanı Helvacıoğlu tarafından gündeme alınmadı.

Öztürk, konu hakkında şöyle dedi.” Sinan Ateş’in isminin Keşan’ın herhangi bir yerine adının verilmesi için Meclise önerge verdim. Başkan önergeyi okutmadığı gibi Meclis onayına dahi sunmadı. İtiraz etmeme rağmen kabul etmiyorum git mahkemeye ver dedi.”

Belediye Meclisi’nde bilindiği gibi ara sıra sert tartışmalar yaşanıyor. Çoğunluk muhalefette. Ama önergeleri kabul edip etmemek de başkanın  elinde.

Verilen önerge şu şekilde.

 

Konu: Adı verilmesi hk.                                                                          04.05.2023

 

 

 

KEŞAN BELEDİYE MECLİSİ BAŞKANLIK MAKAMI’NA

 

 

 

Sinan ATEŞ(1984, Balıkesir – 30 Aralık 2022, Ankara),

1984 yılında Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde doğan Sinan Ateş, ilk, ortaokul       ve liseyi Bursa’da okudu.

Lisans eğitimini 2002-2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler         Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2007-2009 yılları arasında     Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı.

2010-2018 yılları arasında Doktora – Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve    İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde doktora yaptı.30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi             Kızılırmak Mahallesi’ndeki   binadan çıktığı sırada, Ankara’nın göbeğinde   herkesin gözü önünde motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısı sonucu          hayatını         kaybetmiş, faalleri hala yargı önüne çıkarılamamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Sinan ATEŞ tarihçi,   akademisyen ve siyasetçi kimliğinin dışında eğitimci ve yazar olarak       kamuoyunda saygın kişiliği ile tanınır. Topluma değer katan kişilerin        gelecek          kuşaklara tanıtılması ve örnek olmasını sağlamak adına imar planları          sahası içinde yer alan bir cadde veya sokağa isminin verilmesinin    doğru olacağı, bu    nedenle konunun gündeme alınarak İsim Belirleme   Komisyonuna havalesini öneriyorum.

 

 

İyi Parti Grup Sözcüsü                     Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü

Coşkun LOFÇALI                                                     Feridun TÜMER

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA