SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ŞİMŞEK KÖYLERDE

ŞİMŞEK KÖYLERDE
Bu haber 13 Şubat 2015 - 0:22 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

MHP’li Şimşek’e köylerde acı itiraflar

Lalapaşa’da bir günde 8 köyü ziyaret eden MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, köylülerin tarımda ve ülke genelindeki gidişatla ilgili acı itifarlarıyla karşılaştı

Milletvekili aday adaylığı için MHP İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını genel merkeze ileten Gürsel Şimşek, köy ziyaretlerine Lalapaşa’da devam etti. Aynı gün içinde Sinanköy, Çömlekakpınar, Yünlüce, Çatma, Dombay, Demirköy, Doğanköy ve Hanlıyenice köylerini ziyaret eden Şimşek, vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Çalışmalarını anlatan ve çiftçiyi bekleyen tehlikeleri dile getiren Şimşek’e köylüler acı itiraflarda bulundu. Tarımdaki gidişat ve ülkenin durumu hakkında olumsuzlukları dile getiren köylüler, giderek fakirleştiklerini belirtti. Her geçen gün kan kaybettiklerini dile getiren Sinanköy Muhtarı Alaaddin Akdağ, “4 litre sütle 1 litre mazot alır hale geldik. Eskiden 1 litre sütle 1 litre mazot alıyorduk. Hayvancılık giderek azalıyor. Ekonominin yanı sıra ülke çapında sosyal sıkıntı var. Çözüm süreci sorun yaratacak. Bu ülkede rahat etmek istiyorsan Türk olmayacaksın. Gidişat bunu gösteriyor” dedi. Muhtar Akdağ, köylerinde yaşanan alt yapı sorununa da çözüm istedi.
ÇİFTÇİYE İHANET
Köylerde nüfusun giderek azaldığını, gençlerin köyleri terk ettiğini dile getiren çiftçiler, “Çiftçinin derdini bilmeyenler meclise giderse bu durum düzelmez. Tarlamızı kiraya versek, ekip biçtiğimizden fazla kazanır hale geldik. İş adamları köylerin en iyi topraklarını satın alıyor. Bizler de satmak zorunda kalıyoruz. Çiftçinin durumunu ağzına alan, gündeme getiren yok. Tarım sigortasında bile çiftçiyi vuruyorlar. Afet geçiren çiftçiye hak ettiği oranda pay verilmiyor. Sigortanın verdiği harcanan mazota, gübreye ancak tekabül ediyor. Bu ülkeye hasat zamanı gemilerle buğday getirdiler. Çiftçiye böyle bir ihabet olabilir mi? Bizi her taraftan sıkıştırıyorlar” ifadelerini kullandı. Köylünün anlattıklarını not alan Şimşek, “Ben yıllardır çiftçilikle uğraşıyorum. Sizlerin tüm sıkıntılarını ben de birebir yaşıyorum. Tüm bu sorunları meclis çatısı altında dile getirmek için oylarınıza talibim” diye konuştu.
BÜYÜK SIKINTILAR
Köylerde partiye gönül vermiş, emek harcamış isimlerle de görüşen ve desteklerinin devamını talep eden Şimşek, bol bol hayır duası aldı. Köylerdeki sıkıntıları çözme noktasında girişimlerini hızlandıracağını aktaran Şimşek, “Şimdiden köy köy gezerek vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Yıllardır hiçbir siyasinin uğramadığı köylerimize kadar uzanıyoruz. Çiftçimizin durumu perişan, köylerimiz geleceğe dair umutlarını yitirmiş durumda. Köylerde altyapı, yol ve sulama konularında sıkıntılar var. Notlarımızı alarak gerekli kurumlarla irtibat halinde olmaya çalışıyoruz. İnşallah göreve geldiğmiz taktirde bu sıkıntıların giderilmesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. Şimşek ayrıca, MHP’li Lapalaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah ile makamında görüşerek ilçe hakkında bilgi aldı. Şimşek’e ziyaretlerinde MHP Lalapaşa İlçe Başkanı Vedat Kuşoğlu, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Seçkin Yörük ve MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Murat Bayraktar eşlik etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA