SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Şimşek: KDV indirimi diye çiftçiyi kandırdılar

Şimşek: KDV indirimi diye çiftçiyi kandırdılar
Bu haber 06 Mart 2015 - 15:35 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, Üyüklütatar Köyü’nü ziyaret etti. Çeltik üretiminin yoğun olduğı köyde Şimşek, “Pirinçte KDV oranı yüzde 1’e indirildi.. Bu indirim sadece 15-20 tane sanayiciye yaramıştır. Çiftçiyi kandırıyorlar” dedi

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, Edirne merkeze bağlı köy ziyaretleri kapsamında Üyüklütatar Köyü’ne gitti. Muhtar Nedim Can ile sohbet eden ve köyün durumu hakkında bilgi alan Şimşek, köydeki 5 kahvehaneye de uğrayarak vatandaşlara seslendi. Sulu tarımın yapıldığı ve çeltik üretiminin yoğun olduğu köyde kendisinin de çeltik üreticisi olduğunu hatırlatan Şimşek, “Başbakan, Tekirdağ’da yaptığı açıklamada, pirinçte KDV oranının yüzde 1’e indirildiğini söyledi. Bu indirim üreticiye değil, 15-20 tane sanayiciye yaramıştır. Milyarlarca lira para, fabrika sahiplerine peşkeş çekilmiştir. Bu para üreticiye paylaştırılsa, verilen destek 3 katına çıkardı. KDV indirimi yaptık diye çiftçiyi kandırıyorlar” dedi.
BEYLERİN ELİNE GEÇİYOR
Köylünün sıkıntıları hakkında da bilgi alan Şimşek, Meriç nehrinin taşması sonucu yaşanan olumsukları not aldı. Köylüler, selden sonra tarlalarda biriken kumun kendilerine büyük zarar verdiğini söyledi ve önlem alınmasını istedi. Köy sakinleri, nehir yatağının temizlenmesi ve seddelerin güçlendirilmesi gerektiğini aktardı. Köylüler ayrıca, “Eskiden beylerden alınan arazilerimiz yine beylerin eline geçmeye başladı. Toprak satışı durdurulamıyor. Fahiş fiyatlarla arazileri kapatıyorlar” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Şimşek, “Kötü durumda olan çiftçi tarlasını satmak zorunda kalıyor. Çiftçiyi ayağa kaldıracağız ve bu gidişata dur diyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA