SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Sigorta Haftası Kapsamında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Açıklama

Sigorta Haftası Kapsamında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Açıklama
Bu haber 03 Haziran 2021 - 14:09 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

Her yıl sigorta ve tasarruf bilinci ile farkındalığı artırmak ve farklı risklere dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen Sigorta Haftası kapsamında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası yazılı bir açıklama yaptı.

‘’2020 Her Alanda Sigorta İhtiyacını Hatırlatan Bir Yıl Oldu’’

2020 Yılında Yaşanan doğal afetlere dikkat çeken Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Üyesi Mehmet Ersoylu, ‘’2020 yılında hem bugünün hem de gelecek için hayattaki risklere karşı önlem almanın önemini hep birlikte hissettik. 2020 Yılı Covid-19 Salgınından Elazığ, Malatya ve İzmir’de yaşanan depremlere, sel felaketlerine kadar her alanda sigortanın bir ihtiyaç olduğunu hatırlatan bir yıl oldu. Sektör temsilcileri olarak yaşanan tüm bu acı olayların ardından hızlı hareket ederek gerekli tespit çalışmalarını ve ödemeleri yaparak mağduriyetleri gidermek için çalıştık. Sigorta sektörü çalışanları olarak bu bilincin yaygınlaştırılarak geliştirilmesinde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Haftamız kapsamında Covid-19 Salgını nedeniyle statik IP kullanımı zorunluluğunun geçici olarak kaldırılma süresinin Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Kurumu tarafından 31 Ağustos 2021 tarihine kadar uzatıldığını meslektaşlarıma hatırlatarak, herkesin sigorta haftasını kutlarım.’’ Dedi.

‘’Hayatın Her Alanında Sigortaya İhtiyaç Var’’

Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Üyesi Mehmet Ersoylu’nun ardından Keşan TSO Komite Başkanı ve Sigorta Acenteleri Sektör İl Delegesi Adnan Uslu’nun açıklamasına yer verildi. Uslu, Sigorta Haftası kapsamında hayatın her alanında sigortaya ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek, ‘’Hayatta her alanda sigortaya ihtiyaç var. Üretim ve yatırım sigorta ile güvence altına alınmakta. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Salgını ile birlikte sigorta korumasına daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu gözler önüne serdi. İçinde bulunduğumuz bu çağda etkin risk yönetimi sigorta sektörünün gücü ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla sigorta sektörünü daha iyi tanıtmak ve sigorta bilincinin herkes tarafından sahip olunması amacıyla ortaya çıkan Sigorta Haftası vesilesiyle sigorta acenteleri ve sigorta şirket çalışanları başta olmak üzere, tüm sektör çalışanlarımızın sigorta haftası kutlu olsun’’ Dedi.

‘’Sigorta Bilinci Yaygınlaştırılmalı’’

Keşan TSO Komite Başkanı ve Sigorta Acenteleri Sektör İl Delegesi Adnan Uslu’nun açıklamasından sonra haftanın önemine binaen Keşan TSO Meclis Üyesi Ahmet Koru, sigorta sektörünün günden güne geliştiğinin altını çizerek, ‘’Göründüğü gibi sigorta sektörü günden güne daha kurumsal, daha ileri bir noktaya geldi. Ülkemizde de diğer yabancı ülkelerde olduğu gibi sigorta bilinci her geçtiğimiz gün daha da gelişmeye başladı. Biz, bölge olarak sigorta sektöründe faaliyet gösteren arkadaşlarımızla daha sık bir araya gelerek sorunlarımızı ve problemlerimizi paylaşmalı ve bu sorunlara çare bulunması adına birlikte hareket etmeliyiz. Burada il ve Ankara temsilcimiz car. Bu temsilci arkadaşlarımız bölgemiz açısından büyük bir avantaj. Bu bağlamda baktığımızda her geçen gün birlik ve beraberliğimizi koruyarak başta bölgemizde daha sonra da ülke çapında örnek olmalıyız. Sigorta bilincini, her geçen gün insanlara daha iyi anlatılarak daha yaygın hale gelmesini sağlamalıyız. Sigorta kavramını hayatımızın her alanında ön planda olmalı. Araçlarımızı, otomobillerimizi nasıl kasko yaptırıyorsak kendi hayatımızı da risklere karşı güvence altına almalıyız. Bu bilinci hep birlikte yaygınlaştırmalıyız. Sağlık yönünden ve diğer konularda da sigorta kavramının ivme kazanarak ilerlemesini ümit ederek sigorta sektöründe çalışan tüm arkadaşlarımızın sigorta haftasını kutlarım’’ Dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA