SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Saros’un Hediyelik Eşyalarını Keşanlı Engelliler Üretecek

Saros’un Hediyelik Eşyalarını Keşanlı Engelliler Üretecek
Bu haber 13 Kasım 2021 - 22:46 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi tarafından başvurusu yapılan ve başarılı bulunan “Engelsiz Keşan” projesinin uygulama sözleşmesinin imzaları Tekirdağ’da atıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez hizmet binasında yapılan imza törenine Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar ve Keşan Belediyesi Proje Masası ekibi katıldı. İmza töreni sırasında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin engelli istihdamı sağlaması nedeniyle projeye ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Trakya’nın önde gelen turizm noktalarında bölge ile ilgili hediyelik eşyada sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Şahin, Engelsiz Keşan projesinin bu eksiği kapatacağını belirtti.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da imza sonrası şunları söyledi: ”Proje kapsamında;  engelsiz yaşam merkezi ve üretim atölyeleri ve Engelsiz Park kurulacak, engelli istihdamı sağlanacak. Sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenlenecek, engellilerin ürün satış gelirleri ile ekonomilerine katkı sağlayacak. Projemize desteği nedeniyle Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Mahmut Şahin’e ve Ajansımıza teşekkür ediyorum.”

Proje kapsamında Keşan ilçesinde Belediye’ye ait bir alanda “Engelsiz Yaşam Merkezi” kurulacak. Bu merkezde istihdam edilecek engelliler Keşan ve Saros Körfezini simgeleyen magnet, örme bebek, anahtarlık, kupa gibi hediyelik eşyalar üretecek. Üretilen bu ürünler turistik noktalarda satışa sunulacak.  Bunun yanında tesiste engellilere yönelik kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri ile spor ve rehabilitasyon faaliyetleri düzenlenecek. Engelli ailelerine yönelik bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetleri yine proje içerisinde yürütülecek. “Engelsiz Yaşam Merkezi” faaliyete geçtiğinde, gerek engellilerin istihdam edilerek ekonomik koşullarının iyileştirilmesine ve aktif işgücüne katılmalarına gerekse de eğitim ve rehabilitasyon faaliyetleri ile psiko-sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunulmuş olacak. Toplam bütçesi 2.200.829,58 TL olan projenin 1.500.000,00 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA