SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SAROS KÖRFEZİ’NDE BAYRAM HAREKETLİLİĞİ YOK

SAROS KÖRFEZİ’NDE BAYRAM HAREKETLİLİĞİ YOK
Bu haber 22 Eylül 2015 - 11:29 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve  Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı turizmci Mustafa  İşçimen,Saros Körfezi’nde  Kurban Bayramında  otel ve motellerde yüzde 50 oranında doluluk yaşanmasını beklediklerini söyledi.

İşçimen ,yaptığı açıklamada, bayram öncesinde otel ve motellerin hesaplarını bayram tatilinin 4 gün olmasına göre hesapladıklarını, ancak tatilin 9 güne çıkmasının ardından  Güney ve Ege Bölgesindeki otellerin kampanyalarının öne çıkması sonucu, yüzde 50 oranında  bir doluluk beklediklerini belirtti.

Saros Körfezi’nde bayram süresinde hava şartlarının  da rezervasyonları etkilediğini aktaran İşçimen,şunları kaydetti.” Saros Körfezi’nde otel ve motel işletmecileri olarak  bayram tatilini 4 güne göre hesaplamıştık.İnsanlar bayram tatili uzayınca Ege ve Güney’i tercih ettiler.Tatil kısa olsaydı Saros Körfezi tercihte daha avantajlı olacaktı. Körfezdeki otel ve motellerde eylül ayında fiyatlar düşmesine rağmen, Antalya’daki otellerin uyguladığı fiyatlara inemiyoruz. Özel sektörde tatil kısa olduğu için insanlar yakın yerleri tercih edeceklerdir. Tatil 4 gün olsaydı Saros Körfezi dolardı. Bayram da bölgedeki otel ve motellerde doluluk oranının yüzde 50 civarında olması bekleniyor. Bu yıl genel olarak iyi bir sezon geçirdik.”

Sadece tekneyi kaybetmedik. Saros düşkünü adam gibi bir adamı da kaybettik.Seni çok arayacağız Ergün Yayla…Ekmeğimizi,balığımızı ve rakımızı  paylaştık..Ama gidişin bizleri üzdü…Ama başka da çare yoktu. Vefasızlığa kurban gittin…!

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA