SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Sarıkçe: “Rosyal medya sitelerinde yayınlanan toplu istifa haberleri gibi bir haber söz konusu değil.”

Sarıkçe: “Rosyal medya sitelerinde yayınlanan toplu istifa haberleri gibi bir haber söz konusu değil.”
Bu haber 09 Aralık 2021 - 22:44 'de eklendi ve 207 kez görüntülendi.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, bugün düzenlediği basın toplantısında, partiye yeni üye olan kişileri tanıtırken, basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığında düzenlenen ve saat 15.00’te başlayan basın toplantısına, Sarıkeçe ile parti yöneticileri ve yeni üyeler katıldı.

“ÜYE SAYILARIMIZI GÜNDEN GÜNE ARTIRMAKTAYIZ”

Açıklamasına, “İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı yeni üye kayıtlarını almaya devam ediyor.” diyerek başlayan Başkan Zafer Sarıkeçe“Bildiğiniz üzere partimiz her geçen gün çıtayı yukarıya yükseltmekte. Dördüncü yılına yeni girmesine rağmen özellikle memleketimizin bu son günlerdeki yaşadığı ekonomik sıkıntılar neticesinde halkımızın ve vatandaşlarımızın mevcut olan katılımlarını artırması yanında son dönemde çok daha gözle görülür bir şekilde insanların umudu, ümidi olma yolundaki talepler, memleketin her yerinde olduğu gibi bölgemizde de artmakta. Üye sayılarımızı günden güne artırmaktayız. Onur başkanımız ve beraberindeki arkadaşlarımız gerek Türkmen ve Siğilli köyümüzden partimize katılmak için bugün aramızdalar. Bizleri şereflendirip onurlandırdılar. Yönetim kurulu arkadaşlarımız adına ailemize hoş geldiniz demek istiyorum. İnanıyorum ki onların varlığı gücümüze güç katacak. Bizler de bu tevezzülerrine laik olarak memleketimizin geçirdiği bu sıkıntılı günlerde İYİ Parti olarak vatandaşlarımızın yarasına merhem olmak, ümitsizliğine umut olmak, gelecek dönemde de bu buhranlı ve bulutlu günleri bertaraf edip tekrar özlenen güneşli güzel günleri, insanların birbirilerini kırıp incitmediği saygı, sevgi ve hoşgörünün tekrar hakim olduğu bir düzeni tekrar tesis etmek en büyük amacımız.” dedi.

 

“SONUNA KADAR DA ZAFER BAŞKANIMIN ARKASINDAYIZ”

Partiye yeni katılan üyeler adına konuşan Onur Yilber de şunları ifade etti: “İYİ Parti’nin sonuna kadar arkasında olacağımıza söz verdik. Her zaman zoru seven insanlarız. Zoru başaracağımıza inanıyorum. ZaferAhmet ve Ferdi başkanlarım zor zamanlarımızda bize destek oldu. Türkmen köyü adına pandemi zamanında bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için onlara sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz bu yapılan iyilikleri hiçbir zaman unutmayız. Tüm Türkmen köyü halkı olarak sonuna kadar da Zafer başkanımın arkasındayız.”

Zafer Sarıkeçe toplantının devamında basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

“BANA VEYA PARTİMİZE GELEN HENÜZ BİR İSTİFA TALEBİ YOK”

Keşan İlçe Başkanlığındaki istifalar konusunda gelen soruyu yanıtlayan Sarıkeçe, şu yanıtı verdi: “Şuan bana veya partimize gelen henüz bir istifa talebi yok. Geçtiğimiz dönemlerde benim birkaç yönetim kurulu arkadaşlarımın istifalarını isteyip gereğini yaptım, doğrudur. Tabii ki beraber çalışmayı istemem nasıl bir erdem ise çalışmayı istememekte her iki taraf için de aynı erdemliktir. O arkadaşlara aynı olgunluk ve erdemlik çerçevesi içerisinde çalışmak istemediğimi belirttim. Çalışmak istemeyip de bizden ayrılan arkadaşlarımız vardı. Ama dün gece sosyal medya sitelerinde yayınlanan toplu istifa haberleri gibi bir haber söz konusu değil. Bize gelen henüz bir istifa yok ve görevimizin başındayız. Genel Merkezimiz veya İl Başkanlığımız bu konuyla ilgili bize herhangi bir talep veya açıklamada bulunmadı. Bulunmasını da gerektirecek henüz bir durum yok. Çünkü böyle bir olay yok.”

 

“BELEDİYE BAŞKANI KEŞAN’DA VİCDANDAN BAHSEDECEK EN SON KİŞİDİR”

“Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun Keşan’a huzur evi yapılması konusunda arsa satışıyla ilgili ret oyu kullanan İYİ Parti’li meclis üyeleri için <Aslında onların da vicdanı sızlıyor.> sözlerine karşılık ne söylemek istersiniz?” sorusuna da Başkan Sarıkeçe, şu yanıtı verdi: “Belediye Başkanı Keşan’da vicdandan bahsedecek en son kişidir. İnsanları sokak ortasında bırakmak huyu ve âdeti olmuş. O insanın vicdandan bahsetmesi bana çok mantıklı gelmiyor. Ona kalsa herkes suçlu. 30 yıllık CHP iktidarı diyor ama savcıya ya da adliyeye gidip de en ufak bir şikâyet dilekçesi vermiş mi veya başvuruda bulunmuş mu? Tabii ki de hayır. Kameraların önünde oynamak, şov yapmak âdeti. İnsanlarımız bazı şeyleri görüyor ve eminim sandıkta da onun cevabını en güzel şekilde vereceklerdir. Dediğim gibi hoşnut ve memnun değilse adli makamlar ve adliye orda, devletin bütün kurumları çalışıyor. Gider yapılan yanlışları, bizlerin nerede yaptığı bir yanlışı, eksik veya illegal bir şey varsa onları da söyler. Bugüne kadar çıkarılan bütün krediler onun projeleri içindi. Millet İttifakı olarak Cumhuriyet Halk Partisiyle beraber İYİ Parti meclis üyelerinin el kaldırmasıyla geçti. İşine geldiği zaman verecekler tabi deyip işine gelmediği zaman da <beni çalıştırmıyor> demek, bu ne siyasi ahlaka ne de adamlığa sığar.”

Zafer Sarıkeçe“Başkan Helvacıoğlu, mecliste, Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte bazı maddelerde ret oyu vermeniz konusunda <İYİ Parti de onlara uyuyor. İYİ Partililere sesleniyorum; kendiniz olun.> şeklinde eleştirisine” ne söylemek istersiniz sorusuna da “Herkesin hür vicdanı var. Zaman zaman biz ayrı fikirlerde de bulunduğumuz çok olmuştur. Zaman içinde bunu hep beraber görüyoruz.

Rozetini taktığı bu hükümetin ülkeyi son dönemde getirdiği yer burası. Esasına baktığınız zaman ittifaklar modelini getirenler onlar, ağlamayacak. Herkesin kendi hür fikirleri vardı ama sağ olsunlar bunlar hür fikirleri yok ettiler. Bugün gelinen nokta bu. Cumhuriyet Halk Partisi ile her ne kadar ittifakta olsa ayrı düştüğümüz konularda bizim meclis üyelerimiz farklı kararlar aldı veya onların farklı kararlarda olduğu zamanlar olmuştur. İyi giden bir ittifak var ve bence bozma çabası. Gayet güzel ittifakımızı götürüyoruz. Keşan’ın faydasına olacak her şeyde varız. Keşan’ın zararına olduğunu düşündüğümüz noktalarda da her iki parti mensubu arkadaşlarımızın ortak karar alması kadar doğal bir durum yok.”

Zafer Sarıkeçe, basın toplantısının ardından partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.

Kaynak:  kesanınneşesi.com

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA