SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SARIGÜL KEŞAN’DA

SARIGÜL KEŞAN’DA
Bu haber 14 Eylül 2013 - 22:07 'de eklendi ve 445 kez görüntülendi.

Sarıgül İstanbul’dan  100 otobüs  500 otomobil ile Keşan’a çıkarma yaptı.

Keşan’da Cumhuriyet Meydanı’nda Keşanlılara değilde İstanbul’dan gelenlere hitap eden Sarıgül,hemşerileri ile adeta moral buldu.

Çok az Keşanlının izlediği konuşmada eski  Anap Milletvekili İsmail Üğdül’elede  kıravatını çıkarıp veren Sarıgül,  kendisi ile ilgili bir anısını da  anlattı.

Evren Bulut’un da kaybından üzüntü duyan Sarıgül,vatandaşların coşkusu karşısında da  konuşmasını uzattı.

Sarıgül,Edirne’nin Keşan ilçesinde ve bağlı YeniMuhacir beldesinde  yaptığı konuşmalarda, Türkiye’nin yüzde yüzünü kucaklamak istediğini söyledi.

 

Keşan’a büyük bir konvoy eşliğinde giren Sarıgül’ü çoşkun bir kalabalık karşıladı.

 

Barış için özgürlük için bireyin mutluluğu için,üretimi artırmak için,emeği  en üst noktaya taşımak için yıllardan beri  gecesini gündüzüne katan TDH adına  vatandaşları selamladığını  aktaran Sarıgül,şöyle devam etti: “Çare hiçbir  zaman ben değilim.Çare önce Allah’ın sonra da yurtaşların.Yol boyu gelirken gördüm. Gençler  bir çok noktaya” Çare  Sarıgül” yazmışlar.Düşündüm taşındım.”Çare Sarıgül” yazarken her noktada kesinlikle beni yazmadı. Gençler. O gençler kendi geleceklerini yazdı.O gençler ulusal birliği.yazdı.O gençler inançlara saygılı laikliği yazdı.O gençler Cumhuriyetin değerlerini yeniden güçlendirmeyi yazdı.”

 

Daha sonra  Yenimuhacir beldesine geçen Sarıgül,burada da büyük bir mücadaleye başladıklarını ve  armudun sapı üzümüm  çöpü demeyin her zaman” biz deyin “ve omuz omuza olun.

 

Ayçiçeği ne değinen   Sarıgül,sadece sıvı yağ için yabancılara 6 milyar dolar ödendiğini belirterek,” Bu parayı kendi köylümüze ödemekten kaçıyoruz.Sulu tarım,ırmaklarımız derelerimiz kirleniyor.Ergene Havası için yıllarca proje yapmak için uğraşıyoruz.Projelere milyon dolarlar harcıyoruz.Bir türlü uygulamaya koymuyoruz.”

 

lde de konuşması sırasında yakındaki düğün salonunda evlenme törenleri olan Asiye Mertoğlu ile  Kemal Güngör’ü otobüsün üstüne  Çağıran Sarıgül,geline bilezik taktıktan sonra gelin ve damada seslenerek,”Bir gün düşerse dara,Sarıgül’ü ara”dedi.

Vatandaşlara yarı finale çıkmanın zamanının gelip gelmediğini soran Sarıgül’e vatandaşlar”Geldi,geldi”şeklinde konuştu.

HÜSMEN AGANIN NOTU: SARIGÜL  KEŞAN’DA ÜJ BEJ   BİN  KIZANA KONUŞTU. AMA BİZİM KEŞANLI KIZANCIKLAR ORADA ÇOK AZDI. EPSİ İSTANBUL’DAN İZMİRDEN ÇANAKKALE’DEN GELMİŞ.BİZİM KIZANLARA DA TABİ YER KALMAMIŞ.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA