SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SARDOS ÜYELERİ 18 KM YÜRÜDÜ

SARDOS ÜYELERİ 18 KM YÜRÜDÜ
Bu haber 23 Aralık 2015 - 15:31 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Doğa Sporları Topluluğu (KYÇUBYO DOST) üyesi 70 doğa sever Mecidiye köyü, Kartalkaya, Gökçetepe yangın gözetleme kulesini takip ederek İbrice limanında sonlanan 18 km. mesafeli parkuru yürüdüler.
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden güneşli ve güzel bir havada gerçekleşen yürüyüşün görsel zenginliğinin çokluğu katılımcılarının yüzünü güldürdü. Günün güzelliğinin yanında Saros’un tertemiz muhteşem berraklığına kapılan bazı katılımcıların denize girdiği görüldü.
SARDOS adına açıklama yapan Faruk EKER: Bu hafta sonu iki duyguyu aynı anda yaşadık. Birincisi kış ayının ortasında normal olmayan bu havalar ve yağışların olmaması gelecek günlerde bizleri bekleyen bazı sorunların habercisi olarak değerlendiriyoruz ve üzülüyoruz, keşke kar üzerinde yürüyüş yapabilseydik. Diğer yandan, Korudağ’ın yeşili ile Saros’un mavisinin kucaklaştığı bu muhteşem coğrafyanın tüm güzelliklerini içimize çekerek ayak izlerimizi bırakmanın mutluluğunu yaşadık.
Diğer yandan , önceki yürüyüşlerimizde olduğu gibi ülkemizin dört bir yanından ilçemize yüksek öğrenimini yapmaya gelen gençlerimize bölgemizin eko-turizm potansiyelini yerinde gösterip su altı sporları konusunda bölgenin potansiyeli ve imkanlarını da tanıtma fırsatını yakaladık.. Ayrıca bölgemizin kanayan yarası taş ocağı tahribatını da gözlemlemiş olduk.
Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu olarak hedef kitlemiz olan genç nesle yönelik faaliyetlerimize devam edeceğiz. Çünkü inanıyoruz ki; Doğayı , ağacı, çiçeği, böceği, tabiatı seven , insanı da canlıları da sever, hoş görüsü yüksek , topluma saygılı bir fert olur , vatanını ve sahip olduklarının kıymetini daha iyi anlar ..
Faaliyetlerimiz sürekli devam etmekte olup herkes katılabilir . Bizi SARDOS(Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu)/Facebook sayfasından takip edebilirsiniz..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA