SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SARDOS ETKİNLİĞİ

SARDOS ETKİNLİĞİ
Bu haber 12 Mayıs 2015 - 11:51 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunu bisiklet faaliyetlerine ayırdı.

Cumartesi günü Keşan Malkara ilçesinin Sarıpolat köyünde yapılan etkinliklere davetli olan topluluk bisikletleri ile Kaletepe  üzerinden orman yollarını kullanarak Sarıpolat’a gitti. Katılımı bol , misafirperverliği yüksek ve sıcak ortamda geçen etkinlik , ikramlar , türküler , şiirler , hediye çekilişi ve oyunlarla  akşam saatlerine kadar devam etti. Sarıpolat Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği yetkilileri ve gönüllüler ,önümüzdeki yıllarda  daha da kapsamlı olarak bu etkinlikleri sürdüreceklerini beyan ettiler. SARDOS topluluğu da her zaman pedal çevirmekten  keyif aldığı, sıcaklığından ve sohbetlerinden mutluluk duyduğu Sarıpolat köyü parkurunun ismini bundan sonra ”Teslim Baba Parkuru” olarak adlandırma kararı aldılar..
SARDOS  pazar günü de Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) nün organize ettiği 7. Uluslar Arası Bisiklet Turu ve Avrupa Günü etkinliğine katıldı. Türkiye,Yunanistan ve Bulgaristan’dan 700 bisikletçinin katıldığı organizasyon  tüm katılımcılar tarafından tam not aldı.
SARDOS adına bir açıklama yapan topluluk üyesi Ayşe EKER;” Bu hafta sonu iki gün çok güzel etkinliklere katıldık . Cumartesi  günü katıldığımız Sarıpolat köyü etkinliğinden çok  keyif aldık . Harika bir parkurda yaptığımız turun sonunda Keşan’a girerken bir grup kadın bisikletçinin tur yaptığını görmek beni bir Anne ve kadın olarak çok mutlu ettik. Grubumuz bisikletçilerinin yarısı kadın ve her ortamda kadınları bisiklete özendirmek ve örnek olmak için çaba içinde olduk,  basında da teşvik için çağrılarda bulunduk. Gördüğümüz bu manzara çabalarımızın boşa gitmediğini gösteriyor..Biz SARDOS olarak kadınları bisiklete binmesi için her çabayı harcamaya devam edeceğiz. Sağlıklı bir yaşam için herkesi bisiklete binmeye davet ediyoruz “dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA