SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SARDOS ETKİNLİĞİ

SARDOS ETKİNLİĞİ
Bu haber 19 Aralık 2017 - 13:53 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu’un (SARDOS) pedalları  geçtiğimiz hafta sonu Kadıköy’e çevrildi. 2016 yılından buyana  kış ayı bisiklet etkinliklerinde  ”Orda bir köy var uzakta” proje kapsamında iki haftada bir bölgemizde bulunan köylere bisikletle ziyaret turları  yapılıyor. Bu proje kapsamında Sardos üyeleri hafta sonu Keşan, Şükrüköy,Seydiköy, Mahmutköy,Çamlıca,Bahçeköy rotasında 11 kişinin katılımı ile 40 km. pedal çevirdi. Kuvvetli rüzgar ve zaman zaman yağışlı olan bir havada yapılan bu etkinlikte katılımcıların çok keyif aldığı gözlendi.
SARDOS adına bir açıklama yapan etkinlik sorumlusu Ayhan ALTINDİŞ; Topluluk olarak iki yıldır devam eden bu projede dolaştığımız köylerden muhteşem anılarla döndük. Bir çok konuda özünü kaybetmemiş kırsal yaşam alanlarımızdaki halkımızla temas kurup yüreğine dokunmaktan büyük keyif alıyoruz. Bazen bir bardak yeni sağılmış sütünü paylaşan, bazen fırından yeni çıkmış köy ekmeğini bizimle paylaşan, bazen de kahvehanesine oturduğumuzda içtiğimiz çayı  ikram için yarışan tertemiz ruhlu insanları tanımaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu hafta sonu da hedef köyümüz Kadıköy’dü. Köy meydanına geldiğimiz andan itibaren herkesin bizlere hoş geldin demesi ilgi ve alakalı sıcak tavırları, çocukların köyü gezdirmek için seferber olmaları yüreğimize dokunan güzel anılar oldu. Kadıköy’ü de yaşam fanusumuzun içinde misafirperver güzel köyler listemize ekledik.
Önümüzdeki haftalarda yine gitmediğimiz köylerimize pedal çevirip, kırsal yaşam alanlarımızı tanımaya devam edeceğiz. Bizi SARDOS//facebook.com sayfasından takip edebilirsiniz. Faaliyetlerimize toplumun her kesiminden herkes katılabilir..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA