SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Şapçı: Yerel işletmelerin sizlere ihtiyacı var

Şapçı: Yerel işletmelerin sizlere ihtiyacı var
Bu haber 19 Nisan 2021 - 20:44 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Esnafa Destek Çağrısı
Covid-19 Salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda hafta sonunun tamamı ve hafta içi için 19.00 ile 05.00 arası uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları bir haftadır uygulanmaya başladı.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, yaptığı yazılı açıklama ile pandemi süresince işyerleri kapanan ve gelir kaybı yaşayan yerel işletmeler için acil önlemler alınması çağrısında bulundu.

Başkan Şapçı: ‘’Yerel İşletmelerimizin Bugün Her Zamankinden Daha Fazla Desteğe İhtiyacı Var’’
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Covid-19 Salgını nedeniyle yerel işletmelerin bugün her zamankinden daha zor günler geçirdiğini belirterek, ‘’Kamu-Özel sektör işbirliği içerisinde çalışmalıyız. Bu süreçte yerel işletmelerimiz başta olmak üzere herkes olumsuz yönde etkilendi. Yiyecek içecek sektöründe faaliyetlerini sürdüren restoranlarımız, lokantalarımız ve kafelerimiz yaklaşık 8 aydır kapalı ya da sadece paket servis şeklinde hizmet veriyor. Bugün, bu yerel işletmelerimiz her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyaç duyuyor. Covid-19 Salgını gücünü artırarak devam ettiği bu günlerde işletmelerimiz ile çalışanlar arasında adeta can simidi görevi gören kısa çalışma ödeneği kaldırıldı. 31 Mart itibariyle sona eren kısa çalışma ödeneğinin kaldırılması istihdam hacmimize onarılması zor zararlar açmaması için hem işveren hem de çalışan açısından devam etmeli.’’ Dedi.

‘’İşletmelerin Kamuya Yapacakları Vergi-Sigorta ve Benzeri Ödemeler Ertelenmeli’’
Açıklamanın devamında kamuya yapılacak vergi-sigorta ve benzeri ödemelerin ertelenmesine değinen Yönetim Kurulu Başkanı Şapçı, ‘’Ticari hayatı korumak için bir yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Pandemi süresince alınan tedbirler doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlamaları, iller arası getirilen seyahat yasakları ve karantina süreleriyle yerel işletmelerimizin önemli bir bölümü gelir sağladığı gün ve saatlerde işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçte önemli ölçüde gelir kaybı yaşayan yerel işletmelerimizin kamuya yapacakları vergi-sigorta ve benzeri ödemeler ertelenmeli. Ekonomimize değer katan, üreten işletmelerimizin bu süreçte korunması ve devamlılığını sağlayabilmeleri için düşük faizli yeni kredi imkanları sağlanmalı. Hükümetle iş dünyamız arasında köprü görevini üstlenen, odalarımızın ve borsaların çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’da twitter hesabı üzerinden bu taleplerimiz yönünde bir açıklama yaptı. Pandemi süresince ticari hayatı koruyan her adım için Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun üst düzeyde desteklerini bekliyoruz.’’ Dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA