SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ŞAPÇI: ‘’KURDAKİ HIZLI ARTIŞ İÇ PİYASALARIMIZI VE ULUSAL EKONOMİMİZİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDİ

ŞAPÇI: ‘’KURDAKİ HIZLI ARTIŞ İÇ PİYASALARIMIZI VE ULUSAL EKONOMİMİZİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDİ
Bu haber 03 Aralık 2021 - 15:58 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Salgın sonrası dönemde yaşanan kur, enflasyon ve emtia fiyatlarındaki artış iş dünyasında hem üretimin hem de ticaretin dengesini bozdu. Piyasanın öngörülebilir olmamasından dolayı hareket kabiliyeti kısıtlanan iş dünyası, acilen öngörülebilir, finansal istikrar adımlarının atılmasını istiyor. Aksi takdirde işletmelerimiz nefes alamayacak seviyeye gelecektir.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası(Keşan TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı’da yaptığı yazılı bir açıklamayla  kur ve enflasyon artışlarına dair değerlendirmelerde bulundu.

 ‘’Tarımsal Üretim Yeni Paketlerle Desteklenmeli

’’Başkan Şapçı, açıklamasında kur fiyatlarında ki hızlı artışla birlikte tarımsal üretime dikkat çekti. Şapçı, ’’Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası hem uzun vadeli faizlerin hem de döviz kurlarının artması reel sektörümüzü tedirgin etmekte. Kurdaki hızlı artış iç piyasalarımızı ve ulusal ekonomimizi olumsuz yönde etkiledi. Yerel ve ulusal işletmelerimizin yıl sonu planlamaları hedeflenen noktalardan şaştı. Bölgemizde özellikle tarım sektöründe ciddi sıkıntılar yaşanmakta. İthalata bağlı ürünlerde üretici çiftçilerimiz özellikle gübre, tohum, tarımsal ilaçlar ve akaryakıtta ki fiyatların yüksek seviyedeki artışları karşısında olumsuz etkilendi. Çiftçilerimiz destekleme alamazsa ya gereken şekilde üretimi yapamayarak ya da tarlaları ekemeyecektir. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA