SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Saadet Partisi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması;

Saadet Partisi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması;
Bu haber 30 Ağustos 2022 - 12:40 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

“30 AĞUSTOS BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN ÖRNEĞİDİR”

30 Ağustos 1922, yıllarca süren Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlandığını müjdeleyen bir tarih olarak da kayıtlara geçen 30 Ağustos Zafer Bayramının 100 ncü Yılı münasebetiyle bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin; “Tarihi zaferlerle dolu bir milletiz. Bu zaferlerden biri de 30 Ağustos 1922 yılında kazandığımız Zaferin Bayramıdır” dedi.

Türkiye’yi bölüp, parçalamak ve yok etmek isteyenlere 100 yıl önce büyük bir ders verildiğine dikkat çeken Av. Tekin açıklamasında şunlara yer verdi; “Milletimiz, canını dişine takarak birlik ve beraberlik içinde 30 Ağustos 1922 tarihinde haçlı ordularını mağlup ederek onlara tarihi bir ders verdi. İnancı, Namusu, Vatanı ve Bayrağı uğruna canlarını veren aziz şehitlerimiz bize bu güzel toprakları emanet ettiler. 30 Ağustos Zaferi bizim birlik ve beraberliğimizin örneğidir. Emperyalist güçler bugün yine aynı azgın emeller peşinde koşuyor. Çeşitli entrikalarla ülkemizi parçalamak, Milletimizi hatta İslam âlemini birbirine düşürmek sonuçta köle haline getirmek istiyorlar. Bir bakıma, 1920’lerde yapamadıklarını bugün siyasi, ekonomik, sosyal ve de silah zoruyla gerçekleştirmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

 

“Saadet Partisi olarak biz sıradan bir siyasi mücadele yapmıyoruz” diyen Av. Sinan Tekin, “Yapmış olduğumuz mücadele, ülkemizi her bakımdan vesayet altına alıp sömürmek, itibarını düşürmek ve böylece yumuşak lokma haline getirip yutmak isteyenlerin bu emellerini boşa çıkarmak içindir. İçinde bulunduğumuz şartlarda tek yürek, tek yumruk olmak zorundayız. Her vatan evladının kalbi milletimizin birlik beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için atmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarım.” dedi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA