SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“Roman havası”dizisi Romanları bozdu

“Roman havası”dizisi Romanları bozdu
Bu haber 05 Aralık 2014 - 17:50 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

-Özel bir televizyon kanalında dün akşam yayına giren”Roman havası”dizisine Romanlardan tepki geldi.

Türkiye Roman Dernekleri Platformu Genel Başkanı Fahrettin Savcı,dizide  Roman vatandaşların kötü anlatıldığını ve  kamuoyuna kendilerinin yanlış tanıtıldığını söyledi.

365 dernek ve  8 federasyon olarak  dizide oynanan roman karakterleri şiddetli kınadıklarını vurgulayan Savcı,kamuoyunda roman vatandaşların küçük düşürüldüğünü öne sürdü.

Romanların sadece göbek atan, oynayan,çalan çırpan şeklinde gösterildiğini ve kamuoyunda kendilerinin küçük düşürüldüğünü aktaran Savcı,şunları kaydetti: “Yani yol ortasında doğum yapan bir kadını düşünün.Böyle bir yaşam şekli olamaz. Bu dizi ayni zamanda Türkiye’yi de düşük düşürüyor.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken “Çingene”kelimesinin aşağılayıcı ve küçük düşürücü olduğunu ve suç teşkil edeceğini söylemişti.Ama dizide “Çingede”kelimesine çokça vurgu yapıldı. Bunun içinde suç duyurusunda bulunuyoruz.Dizideki Romanca şarkılarda da baştan aşağı küfür vardı.Ne anlama geldiğini biliyorlar mı acaba.Romanların bu şekilde tanıtılmasına karşıyız.Bizde Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyız.Bu dizi için Rütük’e şu ana kadar 2 bin 600 şikayet gönderildi.Bu dizi roman çocuklarının eğitimini de baltalamaktadır.Biz böyle değiliz diye çırpınıyoruz.Bizi böyle göstermelerinden dolayı bıktık,usandık.Roman havası güzel havada,” Bu hava bizim hoşumuza gitmedi, bu hava bizi bozdu.Dizi hakkında dava açacağız.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA