SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

– Projenin Son Toplantısı Bulgaristan’da Yapıldı

– Projenin Son Toplantısı Bulgaristan’da Yapıldı
Bu haber 16 Nisan 2015 - 15:32 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

 

Bulgaristan-Türkiye IPA Sınırötesi İşbirliği Programı 2. Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilen “Dostlar ve Komşular Arasında Sınır Tanımayan Kenetlenmiş Kültür” isimli projenin son basın toplantısı Bulgaristan’ın Svilengrad ilçesinde gerçekleştirildi.

 15 Nisan 2015 tarihinde Svilengrad Halk Evi’nde yapılan toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı  Aydemir Can, Özel Kalem Müdürü Perihan Laçin ve proje ekibi, Svilengrad Halk Evi Başkanı Vasil Vasilev ile proje ekibi katıldı.

Toplantıda, 26 Nisan 2015 tarihinde sona erecek olan ve toplamda 2 yıl süren projenin başlangıcından bugüne kadar gerçekleşen süreçler ve faaliyetler anlatıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Can toplantıda yaptığı konuşmada, Kırklareli’nde son hazırlıkları yapılan Kültür Merkezi’nin açılış tarihinin 23 Nisan 2015 olarak belirlendiğini söyledi.

Ayrıca Can, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’nun da Kırklareli’nin eksikliğini hissettiği Kültür Merkezi inşaatı aşamalarında konuyu yakından takip ettiğini, önemsediğini ve desteklediğini belirtti.

Açılış için yaklaşık 10 kişilik bir ekiple Kırklareli’ne geleceklerini belirten Svilengrad Halk Evi Başkanı Vasil Vasilev; toplantı sonunda Kırklareli Belediyesi ile çalışmaktan mutlu olduklarını, bu şekilde iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini ve ileride açılacak olan Avrupa Birliği fonlarında yeni projelerle Kırklareli Belediyesi ile birlikte tekrar çalışmak istediklerini dile getirdiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA