SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Pınarhisar MYO Ödüllerle Döndü

Pınarhisar MYO Ödüllerle Döndü
Bu haber 20 Şubat 2014 - 13:54 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

 

MYO Öğrencileri Yarışmada Üç Bronz Madalya Kazandı

Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu öğrencileri 12. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’nda üç Bronz Madalya ve bir merit ödül elde etti. Pınarhisar MYO Öğretim Görevlileri Ali Çakır ve Gülay Çakır gözetiminde dört ayrı kategoride yarışan Pınarhisar MYO öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (AŞFED) himayesinde düzenlenen yarışmadan dört dalda ödül alarak döndü.

12-15 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’na katılan Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar MYO öğrencileri yarışmadan derecelerle dönmeyi başardı. ‘Üniversite Düzeyi Okullar İçin Öğrenci Aşçı’ başlığı altında ‘Balık’ kategorisinde yarışan İlyas Tilen üçüncülük ödülü alırken, ikinci bronz madalya ise yine aynı başlık altında  ‘Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’ kategorisinde Özde Varol, Sibel Köprü, Zülfiye Mollaoğlu ve Dilara Ergüden ekibinin oldu. Son bronz madalyanın sahibi ‘Makarna’ kategorisinde hünerini sergileyen Recep Keklik olurken  aynı başlıkta ‘Ana Yemek’ kategorisinde yarışan Ozan Simsar ise merit ödülünü elde etti.

Yarışma boyunca öğrencilerini yalnız bırakmayan Pınarhisar MYO Öğretim Görevlisi Ali Çakır, öğrencilerinin başarısını tebrik ederken yarışmaya bir aylık bir hazırlık sonunda iştirak ettiklerini belirtti. Daha önceki yarışmalarda olduğu gibi burada da hardaliyeyi ön plana çıkardıklarını ifade eden Çakır, bu yarışmada buna ek olarak Pınarhisar’ın kristalize balını da yemeklerinde kullandıklarını söyledi. Bu konuda kendilerine Pınarhisar Bal Üreticileri Birliği’nin destek olduğunu belirten Ali Çakır, Birlik Başkanı Ali Osman Çalık’a teşekkürlerini iletti. Çakır ayrıca hardaliye sponsorluklarını yapan Rahman Yaşa Özkaynak ve makarna kategorisinde öğrencilerine malzeme desteği ile katkı veren Tuğba Öztermiyeci Bayburtluoğlu’na öğrencileri adına teşekkür etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA