SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ÖZEL KEŞAN HASTANESİ BAŞHEMŞİRESİ ÖZLEM KABAKÇILI HEMŞİRELER GÜNÜNÜ KUTLADI

ÖZEL KEŞAN HASTANESİ BAŞHEMŞİRESİ ÖZLEM KABAKÇILI HEMŞİRELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Bu haber 12 Mayıs 2021 - 14:41 'de eklendi ve 362 kez görüntülendi.

Özel Keşan Hastanesi Baş Hemşiresi  Özlem Kabakçılı,”Hemşirelik mesleği toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan sevgisiyle, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran çok yönlü bir meslektir.”dedi.

Hemşirelerin, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin “Herkes için Sağlık” ilkesini benimseyen, birey, aile ve topluma sağlık hizmeti sunmada ekibin en etkin rol oynayan üyesi olma konumunda olduğunu belirten Kabakçılı,” Sağlık sektöründeki değişim, ulusal ve uluslararası arenadaki rekabetin artması, sağlıkta kalitenin artan önemi, hasta ve çalışan memnuniyetinin olmazsa olmaz hale gelmesi, nitelikli işgücü konusunda hemşirelik eğitiminin lisans düzeyinde verilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.”şeklinde konuştu.

Dünyada 1954, ülkemizde de 1964 yılından bu yana Florence Nightingale’ in doğum günü olan 12 Mayıs Hemşireler Günü olarak kutlandığını aktaran Kabakçılı,sözlerine şöyle devam etti.”Tüm dünyayı kasıp kavuran corona virüsü salgını Dünyada ve ülkemizde hemşirelerin sağlık profesyonelleri içindeki önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu süreçte kritik rol üstlenen hemşire ve ebelerimize minnetimiz sonsuzdur.

Özel Keşan Hastanesi olarak sağlık personellerimizin her biri adına TEMA ya fidan bağışında bulunduk. Nefes aldırdığımız canlar için doğaya geleceğe nefes olsun diye… Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin her türlü özveri ve gayretle çalışan hemşerilerimizin “Hemşireler Gününü” kutlarım. İyi ki varız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA