Keşan Haber
reklam

ÖZDEMİR’İN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

ÖZDEMİR’İN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI
Bu haber 09 Ocak 2017 - 22:13 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.
reklam

 

Edirne Valisi Günay Özdemir’in mesajı şöyle: “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Her zaman olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de, yaşanan darbe girişimi sırasında basın kuruluşlarımız örnek bir duruş sergileyerek yaptıkları sorumlu yayıncılıkla bu hain kalkışmaya karşı dimdik durarak demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bilindiği gibi bu kara gecede ilk olarak yine basın kuruluşları ve haberleşme ağı hedef alınmış birçok TV kanalı baskına uğrayarak yayınları durdurulmuştur. İlimizde de ulusal haber ajansı temsilcileri ve yerel basın temsilcileri örnek bir çalışmaya imza atarak devletinin yanında olmuştur.

Her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek Edirne’mizin tanıtımına büyük katkı sağlayan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ”nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılarla erişmelerini dilerim.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER