SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ÖZCAN: MEGA PROJE MİMARI

ÖZCAN: MEGA PROJE MİMARI
Bu haber 07 Şubat 2014 - 17:33 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Özcan, “Trakya’da Keşan Belediyesi kadar mega projeler hazırlayıp, hayata geçiren başka bir belediyenin olmadığını belirterek, Bazı önemli işlere imza atmak için illaki iktidar partili belediye başkanın olmasının gerekmediğinin de altını çizdi.

 

Seçildiği günden bu yana Keşan’ın en temel sorunlarına el attıklarını belirten Özcan,” “İhtiyaçlarımızı belirleyip, ona göre plan yaptık.Kendimize 4 kriter koyduk. Suyunuz var mı? Çöpünüzü nasıl hallediyorsunuz? Altyapınızın özellikle kanal şebekeniz var mı? Pis su arıtma tesisleriniz var mı?. Bunların hiçbiri yoktu. Sırayla birbirini takip eden projeler şeklinde başladık. 60 bin nüfuslu Keşan’ın kanal şebekesi yoktu. Su problemimiz ortadan kalktı. 2040’lı yılların planlarını yapıyoruz. Günde 3 saat su alabildiğimiz durumda aldığımız tesisler çok farklı durumu geldi. Trakya’da örneği olmayan mevzuata uygun bir Toptancı Hali yaptık. Yeni haller mevzuatından sonra Keşan bunun faydasını daha da fazla görecek.”

 

Oto Galericileri şehir dışına taşıdıklarının da altını çizen Özcan, “Her Belediye Başkanının hayali olan Pazaryeri Projesini başlattık. 30 milyon TL tutarında bir proje. Uzunköprü yolunun 5. km’de Trakya’nın tek modern katı atık tesisini oluşturduk.Trakya’da 12 bölgeye yapılacak olan atık su tesisi ile yapılması ile ilgili 3 ay önce 60 dönümlük bir arazi ile ilgili DSİ ile protokolü imzaladık.”

 

Pazaryeri Projesi 30 milyon TL,Atık Su Tesisi Projemiz 15 milyon TL, Katı Atık Bertaraf Tesisimiz 7 milyon TL, Ana kolektörlerin ihalesi 3 milyon TL, Yağmur Suyu Kanalları Projesi 5 Milyon TL. Bu projeleri üst üste koyduğumuzda toplam değeri 60 milyon’un üzerinde. Muhalif belediye olmamıza karşın, projelerimiz ortada. Keşan Belediyesi kadar Trakya’da mega projeler hazırlayıp, hayata geçiren başka bir belediye yoktur.

 

Kent olma yolunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Özcan, “Düzgün bir meydanımızın olması gerekiyor. Kentleşmenin olmazsa olmasıdır. İlk dönemden beri hayalin olan Keşan Meydan Projesini yapmak istiyoruz. İstanbul’dan mimarlık desteği alıyoruz. Bundan sonraki dönem için Keşan’a kazandırmak istediğim dev bir proje.” dedikten sonra Keşan’a çoklu noktalardan giriş çıkışı sağlayan bir yolun imar planına almak için uğraş verdiklerini belirtti.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA